Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Alma27
Kvinna ·
30 apr, 2014
Kosmetisk tatuerin-ögpnbryn
Skönhet, smink, krämerHej Tjejer.
Är det någon här som har tatuerat sina ögon bryn i Göteborg eller Stockholm. Hur nöjda vart ni?
Jag har jätte fula och ojämna ögonbryn. Jag är trött på att måla dem.
Vilka salonger/kliniker är bra?
Sortera efter
Marina
Kvinna ·
30 apr, 2014
Gilla
Alma27
Kvinna ·
30 apr, 2014
Tack för svaret! Jag vill så gärna göra det men är rädd att jag inte blir nöjd!
Gilla
jen6
Man ·
30 apr, 2014
Monika på http://www.theviproom.se/sv/ är en konstnär, tack vare henne kan jag vakna med snygga ögonbryn och inte oroa mig för att hinna få dem jämna innan jag ska iväg när jag har bråttom :)
Gilla
Miss_America
Kvinna ·
28 okt, 2014
Jag har gjort mina hos Talia i Stockholm, hon är helt fantastisk, lyssnar på vad man vill ha och bra på att se vad som passar en, och hon är väldigt noggrann och proffsig! Hon använder 3D-teknik och gör varje strå i tre olika nyanser så det ser väldigt naturligt ut. Folk brukar bli förvånade när jag berättar att jag "tatuerat" ögonbrynen, och jag har inget hår alls på halva brynen så det säger en hel del om hur duktig hon är :)
Kan varmt rekommendera henne! permanentmakeup.se
Gilla
Jag gjorde dem hos d'Edge nra Avenyn i Göteborg, 3d-teknik och hon har just nu ett erbjudande via Groupon. Jackie ska flytta till USA om några månader vet jag. Jag blev nöjd, det är inte hennes fel att jag har ett ärr i ena ögonbrynet där pigmentet inte riktigt ville fästa, i övrigt är det en perfekt avvägd färg, absolut inte för stark när jag är osminkad och inte heller för svag när jag har make-up.
Det finns bilder i min profil på före och en dag efter, men så har jag bytt dator och inte tagit nya... Får försöka komma mig för nån dag.