
nini77
Kvinna ·
Kostnad anatomiska jämfört med runda implantat?
Är det någon som vet ungefär hur mycket dyrare anatomiska implantat är jämfört med runda? Vill göra bröstlyft och förststoring, men vill att de ska se och kännas så naturliga som möjligt. Är det bättre med anatomiska då?
Sortera efter

baloo86
Kvinna ·
Tror det skiljer runt 5000 iaf på på klinik.
Anatomiska ger ju lite mer fyllighet nertill så antar att dom blir lite mer realistiska än runda som är lika fylliga upptill som nertill. Men tror oxå att det beror på vilken kropp du har o kirurgen måste vara med o avgöra kanske
Gilla

sponsor
Kvinna ·
Ofta beror det mycket på hur kroppen är formad, kolla med kirurgen först och främst.
Gilla

Anonym användare
Beror på vilken klinik. Art clinic har samma pris på runda/anatomiska.
Gilla

emmakenalmi
Kvinna ·
baloo86 skrev:
Tror det skiljer runt 5000 iaf på på klinik. Anatomiska ger ju lite mer fyllighet nertill så antar att dom blir lite mer realistiska än runda som är lika fylliga upptill som nertill. Men tror oxå att det beror på vilken kropp du har o kirurgen måste vara med o avgöra kanskeJag ville ha anatomiska men kan inte ha pga för lite bröstvävnad risk att implantatet kan ''veckla'' sig så kommer ta motiva runda. Men önskade så mjuka som möjligt.. :)
Gilla