Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Wishcometrue profilbild

Wishcometrue

Kvinna ·

20 mar, 2016

Kostnad för Lyft & Förstoring?

Andra bröstoperationer

Ska på konsultation i mitten av april, väldigt nervöst men spännande! Jag kommer främst behöva göra ett lyft men funderar även starkt på förstoring. Vad tror ni detta går på? Lyftet kommer nog bli ett ankarlyft, och jag kommer inte ta några stora implantat då mina boobs redan är lagom stora, där emot hög profil.

Vad tror ni? 😀

Har just nu storlek 75C, men det är lite så att jag måste rätta till boobsen i BH:n....

24

Sortera efter

Pivalisa

Kvinna ·

28 mar, 2016

Jepp, både lyft och förstoring och är jättenöjd. Var orolig för alla komplikationer i början men nu när det gått en tid är jag helnöj och framför allt med ärren som knappt syns!!!
Gilla

sofia____

Kvinna ·

28 mar, 2016

Kolla på klinikerna i Norge, tror det är lite billigare där :) Jag gjorde vanlig bröstförstoring och fick betala 32 000kr. Verkade vara dyrare i sverige märkte jag sen då många betalar 45-50.000 kr. Jag bor i Oslo, så därför jag valde att op mig där. Inte pga pengarna, märkte jag sedan :P

Gilla

Hoppitossan

Kvinna ·

29 mar, 2016

Betalade 72 för lyft och förstoring....

Gilla

Mammasbarn

Kvinna ·

29 mar, 2016

58 kommer jag få betala med både lyft och förstoring :)

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem