Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
LisaB profilbild

LisaB

Kvinna ·

07 nov, 2016

Laser & Estetik, Patrik Höijer

Bröstförstoring

Hej på er, Jag har bokat konsultation på Laser & Estetik om ca tre veckor hos Patrik Höijer, har läst väldigt mycket gott om honom men tänkte att jag ville höra ännu mer om hur er upplevese var, hur blev resultaten, kändes personkemin bra, Hur blev ärren (Individuellt jag vet), övrig personal osv :) Kram

6

Sortera efter

Bellie

Kvinna ·

07 nov, 2016

Jag är hittils jättenöjd med Patrik, 3mån sen snart jag opa mig. Han fick bestämma tillslut vilken Strl som skulle passa mig bäst under operationen, och det är jag jättenöjd med hur det blev!! Alltid svarat snabbt på mina mejl, varit hjälpsam osv. Kan inte klaga på nånting :-) jag tyckte om han det lilla jag hann träffa han (hade konsultation precis innan op). Uppfatta han som lättsam. Nej jag är supernöjd med mitt val av kirurg måste jag säga.
Gilla

fannah

Kvinna ·

08 nov, 2016

Jag är också jättenöjda med Patrik än så länge iallafall! Under konsultationen var han verkligen lugn, saklig och ja, han kändes riktigt proffsig! Om du läser min operationsberättelse så kan du få en bild av hur han är. Nu vet jag inte hur resultatet kommer att bli då det inte alls var så länge sedan jag opererades, men han svarar snabbt och ordentligt på alla mina frågor och funderingar såhär i efterhand. Även kliniken och alla andra som arbetar där har varit guld i bemötande :)
Gilla

Tessie_91

Kvinna ·

08 nov, 2016

Jag är också nöjd med Patrik. Den uppfattningen jag har fått av honom är att han känns lugn, professionell och lyssnar på vad man är ute efter. Sedan går igenom med vad som passar och vad som inte passar efter de önskemål man hade. Samt vilket typ av resultat man kan förvänta sig med det utgångsläge man har. Och hade man några fler frågor så var det bara att mejla honom så fick man svar. Tyckte även att sköterskorna som jag träffat varit trevliga och narkosläkaren var väldigt lugnande då man var lite nervös inför op med att sövas och allt som hör till såklart. Det enda som var lite tråkigt var att för min del så blev det ganska snabb träff med Patrik på själva op-dagen då det hade blivit förseningar enligt tidsschemat, vilket var lite tråkigt då man var nervös och ville ställa vissa frågor. Men allt gick bra och jag mådde oförskämt bra direkt efter op :) Och brösten blir/känns finare för varje månad som går ;) (3 mån sedan op) Ärren tycker jag ser fina ut, och små! Men det tar ju ett bra tag innan de blekts ordentligt :P
Gilla

Anonym användare

08 nov, 2016

Hej! Jag är också supernöjd med Patrik än så länge :) ca 2.5 månader sen OP. Han var lugn och saklig. Har även fått ställa frågor både innan och efter både till honom och sköterskorna. Kan varmt rekommendera!
Gilla

marie.

Kvinna ·

10 nov, 2016

Jag ska också ha konsultation med honom 25/11 och ser fram emot det!, har bara läst bra saker här på POF om honom. Är det något man bör tänka på innan konsultation?
Gilla

stilettogirl

Kvinna ·

10 nov, 2016

https://www.instagram.com/laserestetik/ där har dom flera patienter som skrivit om patrik på bilderna på brösten :) jag själv är supernöjd!!
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem