
Betty
Kvinna ·
Lättnad efter konsultation-Kratz VS Olenius
Hej tjejer!
Jag har nu varit på konsultation hos Michael Olenius för några veckor sedan.
Han var super trevlig. En väldigt glad prick!
Rekomenderade mig delvis bakom, vilket jag inte vill ha. Men han kunde göra framför om jag ville.
När jag ställde frågor drog han sig för att svara uppriktigt. Men klämde ur han en del till slut och han är inte generös med korr.
Trots att han sa att jag inte hade nån risk för db så ville han inte göra gratis korr om jag skulle drabbas av det. Så jag bestämde mig för att inte välja honom, då det känns viktigt för mig.
Idag träffade jag Gunnar Krazt
Rolig och lättsam! Kände mig genast lugn och trygg.
Han berättade ingående om allt möjligt kring op och han korrigerar gratis första året. Han ville gärna göra framför plac på mig och tyckte det skulle bli jätte bra. Han berättade om framför men med några muskeltrådar över, att muskelrelaterade problem fanns med den metoden, dock små. och skillnaden på dom två. Men jag vill inte röra muskeln och det såg han inga problem i. Svarade ärligt på mina frågor utan att försöka prata sig undan. Det kändes jätte bra!
Funderar på att träffa en till kirurg innan jag gör mitt beslut :) Några tips?
Sortera efter

chattis
Kvinna ·
Va roligt, det är ju snart dax för dig :)
Gilla

chattis
Kvinna ·
Skulle stå då är det snart dax, har du bokat tid?
Gilla

Betty
Kvinna ·
Jag har inte bokat än, ska vänta tills jag har sparat ihop dom sista slantarna som fattas, och bestämma mig för hur mkt jag vill lägga in. Sen kör vi! Längtar!!
Gilla

Lingon
Kvinna ·
Ciita: Jag köpte den på Bodyline i Norrköping. En "riktig" underklädesbutik där jag fick hjälp att prova ut rätt storlek. Jättebra och trevlig personal. Det räckte med att hon tittade på mig för att plocka fram rätt storlek!
Lycka till!
Gilla

Ciita
Kvinna ·
Det låter ju toppen! :) Jag bor i Norrköping så vet vilken butik du menar. Då ska jag nog knalla dit eller till Twilfit när det är dax :) Dock 7 veckor kvar men hoppas det kommer gå fort nu!
Vad skönt att höra att så många är nöjda med Gunnar :) Känner mig riktigt lugn och trygg inför min OP.
Gilla