beccis66
Kvinna ·
06 sep, 2010
ledsen o trött...
Bröstförstoringhej allihopa,har varit inaktiv här ett tag pga av mina problem efter op, men var idag på kliniken (7 mån sen op) och han tyckte det såg bra ut,med tanke på att stygnen absorberades o alla sår sprack upp,jag har inte kunnat tejpa för det har varit så inflammerat. Nu så var jag helt säker på att få en tid för att ta bort ärren,men han vill vänta till maj o se om det kan läka ännu bättre,grejen är den att jag hatar brösten o vill att han ska skära bort ärren o börja om🙁. känner mej helt slut,har väntat så länge på ett bra besked men nu får jag vänta ännu mer. han sa att jag ska köra med ärrsalva:cicatrix & massera ärren. finns det nån som har nån erfarenhet av den salvan?
Sortera efter
cupcake
Kvinna ·
06 sep, 2010
ollie
Kvinna ·
06 sep, 2010
jag har använt salvan och fter sju veckor var ärren mer än hälften så bleka. Har fortfarande rätt fula ärr då jag inte orkade kleta på salvan mer eftersom den var så himla kladdig i timmar och jag hann liksom inte lufta den torr på morgonen när man har bråttom till jobbet. Men bortsett från att den var kletig så var den bra!
lisa82
Kvinna ·
06 sep, 2010
Hej!
Jag har tyvärr ingen erfarenhet av salvan men jag vet en vän som använt den i ansiktet. Hon fick är av permanent hårborttagning. Vet inte om ärren kan jämföras men resultatet är mycket bra. Man måste veta att ärren varit där för att lägga märke till dem.
För övrigt lider jag med dig. Det är hemskt när man råkar ut för komplikationer. Kanske kan ärren bli finare till maj som han säger?