
FrökenB
Kvinna ·
Letar efter en bild på drömbrösten!
Skulle behöva hitta en bild som visar vad jag tycker är fint/vilket resultat jag själv skulle vilja uppnå, men tycker att det är jättesvårt! Har googlat och sökt en massa men inte hittat riktigt vad jag söker. Jag är ute efter ett naturligt resultat och fortfarande ganska "små" bröst, typ full B eller liten C kupa. Är det någon här som har tips på var jag kan söka? Förutom här inne, quinna.info samt de olika klinikernas egna bilder? Tips mottages tacksamt :)
Sortera efter

Sjörövare
Kvinna ·

Saraaa
Kvinna ·
Har du testat att bar googla? Annars vet ja inte... finns ju som sagt ganska mkt bilder här inne...
Jag tog med mig flera bilder när ja givk på konsultation för att förklara vad ja gillade.. De är svårt att hitta sina "dröm bröst"..
Lycka till =)

Malin88
Kvinna ·

FrökenB
Kvinna ·
Sjörövare; jag förstår hur du menar och är medveten om att det är mina förutsättningar som styr resultatet. Har dock ett rätt bra utgångsläge, inget häng, inga bristningar, ganska jämna bröst. Men det är mer storleken jag vill kunna förmedla till kirurgen och oftast när jag hittar bilder på fina bröst så är de lite för stora egentligen mot vad jag själv vill ha... formen kommer ju bli "min" form :)
Malin88; tack för tips, ska genast kolla!
Tyvärr så kan jag inte hjälpa dig på den fronten, men kan bara säga att även om du hittar en bild på dina drömbröst så är det i princip omöjligt att veta hur dina bröst kommer att se ut efter operationen. Om du förstår hur jag menar?
Menar du storleksmässigt bara eller du menar även utseendet på dem?