Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
ohmygod

ohmygod

Kvinna ·

Lite hjälp till Proforma?

Bröstförstoring

Jag ska på konsultation imorogn på Proforma och kollade på SL's hemsida om hur man tar sig till Rosenlundsgatan 29a.

Ni som opat där eller helt enkelt bara hittar dit, är detta en bra "lösning"? ;)

tunnelbanans röda linje 14 från Slussen mot Fruängen. Kliv av vid Mariatorget.

Hur ska jag isf sedan gå från mariatorget? och hur lång tid tar det ungefär? :))

9

Sortera efter

Juli11

Juli11

Man ·

Nu fick jag för mig att jag skulle gå från Medborgarplatsen och lyckades irra bort mig. Enklast är att ta T-banan till Mariatorget och gå upp mot Torkel Knutssonsgatan och sen är det 1-2 minuter bara. Det är en röd tegelbyggnad som ser ut som en industilokal eller liknande. Man går uppåt mot SÖS-hållet.

Lycka till på konsultationen!

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Eller om du tar buss nr 4 från typ Zinkensdam eller Skanstull. Den stannar inte alls långt ifrån. Stationen blir då Södra Station.

Gilla
ohmygod

ohmygod

Kvinna ·

tack så mycket tjejer! :)

Gilla
Kissemissen

Kissemissen

Kvinna ·

Om du tar pendeltåget och går upp vid Sö-sjukhuset, så går du bara till vänster när du kommer ut. Lätt som en plätt! :)

Gilla
ohmygod

ohmygod

Kvinna ·

tack snälla!

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

ohmygod skrev:

tack snälla!

Hur var örjan o hur gick konsultationen?? Supernyfiken då jag ska op av örjan o ska på konsultatipn i början på okt
Gilla
ohmygod

ohmygod

Kvinna ·

åh jag vart såå glad när jag fick träffa honom! han var så lättsam! en lite speciell humor, men jag personligen tykcte han var toppen.

var supernervös första 5 minuterna men han fick mig helt att slappna av. och efter att jag förklarat vad jag var ute efter i bröstväg så plockade han fram två imlantat och satte det verkligen på första försöket. 

han verkar veta vad han gör :) allt känns så himla bra.

tror nog allt att du ska bli nöjd med honom.

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Åå vad glad jag blir, skönt att höra. promise to tell me everything sen när du är färdig. Lyycka till i masssor, kram
Gilla
ohmygod

ohmygod

Kvinna ·

jaa:D tack detsamma!! :D kram!

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem