
hvala
Kvinna ·
20 mar, 2013
Liten blödning något att bry sig om?
Bröstförminskning för kvinnorJag opererades igår och kom hem i morse. Nyss upptäckte jag en blodfläck på tröjan ca 1,5 cm i diameter mitt över vänster bröstvårta. Den var torr så det var inte mycket blod alls. Är det något jag borde kolla närmare på? Risk för stygn som gått upp? Det är svårt att se något alls nu eftersom ingreppet gjordes så nyligt. Lugna mig 💡
Sortera efter
ljusvitt
Kvinna ·
20 mar, 2013
Nejdå, det är säkert ingen fara. Jag svimmade när jag var på toa på natten och två sköterskor fick bära in mig till sängen igen, senare när jag vaknade hade jag en stor pöl med blod, sköterskan sa "ojdå" och torkade bort det.
Gilla
BlondE
Kvinna ·
20 mar, 2013
Men det e väl alltid bra att rådfråga läkare?
Gilla
Liza87
Kvinna ·
20 mar, 2013
Ingen fara, kommer säkert komma fler sånna fläckar. För mig kunde det blöda igenom min bh litegrann varje dag i nästan en vecka. Ibland lite gulaktigt också.
Kram
Gilla
ljusvitt
Kvinna ·
20 mar, 2013
Så länge det inte kommer stora mängder, eller ser inflamerat ut så är det ingen fara.
Gilla