
Fidde
Kvinna ·
Maj gänget till bröstförstoring
Hej.. Vi som ska göra bröstförstoring i Maj. Tänkte att vi kan bolla lite med varandra, Själv är jag inbokad den 9/5 i Landskrona Dr. Jörg Bohn Citadellkliniken. Mvh
Sortera efter

Jolly
Kvinna ·

LinneaE
Kvinna ·

Tiillaan
Kvinna ·

p1p
Kvinna ·

LinneaE
Kvinna ·
Jag hade också blåsor.
Dom har läkt fint nu btw.
Jag köpte plåster som skulle minska ärrvävnad och klippte små remsor och tejpade med. Hur mjukt och skönt som helst. Dock lite dyrare (ca 100:- för 2 små ark/räckte två omgångar)

Tiillaan
Kvinna ·
Jag hade också blåsor.
Dom har läkt fint nu btw.Jag köpte plåster som skulle minska ärrvävnad och klippte små remsor och tejpade med. Hur mjukt och skönt som helst. Dock lite dyrare (ca 100:- för 2 små ark/räckte två omgångar)
Vad bra! Har du lust att skriva upp vad de heter här? Ska köpa hem lite olika och prova vilka jag tål och tycker funkar bäst.

Vårlökar
Kvinna ·

Sweety71
Kvinna ·

Sweety71
Kvinna ·

Rebecca2
Kvinna ·

Sweety71
Kvinna ·

Aia
Kvinna ·

Vårlökar
Kvinna ·
Drygt nio veckor sen min op och jag är så jäkla glad att jag vågade! Mår mycket bättre och tycker att min kropp är så fin. Har laddat upp lite nya bilder:)

LinneaE
Kvinna ·

Bubbapullis
Kvinna ·

Tiillaan
Kvinna ·

Tiillaan
Kvinna ·

Bubbapullis
Kvinna ·
En infektion är aldrig bra. Sa du det till kirurgen? Isåfall skulle han nog ha sett till att allt såg ok ut och varfritt ^^

p1p
Kvinna ·

Vårlökar
Kvinna ·
Hej tjejer!
Hoppas det går bra med allas bröst. Håller tummarna för att allt löser sig för dig, Bubbapullis!
Mina är 6 veckor idag. Tycker det känns riktigt konstigt att ha något som skumpar nu för tiden men man vänjer sig väl :D Tycker de blir mjukare och mjukare för varje dag. Osäker på om känseln är på väg tillbaka eller om det är så att man börjar vänja sig vid att inte ha någon känsel? Stör mig inte riktigt lika mycket på det längre så man kanske håller på att vänja sig. Hoppas verkligen att man kommer få tillbaka känseln men man vet ju att risken finns att det blir permanent.
De har fallit ner en hel del samt blivit bra mycket mjukare. Skönt! Men man känner genast att Freya-bhn inte kommer räcka som stöd längre fram när man får för sig att börja springa igen då de kan skumpa i den. Jag kanske måste spänna åt som fasen? Tycker fickorna invändigt av bhn skaver när man spänner åt för mycket..
Har lagt upp nya bilder! Tycker att de, trots framför placering, inte ser allt för "plastiga ut" :)
Önskar er en fortsatt fin vecka, tjejer!