Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

Cynthia

Cynthia

Kvinna ·

Massage det händer ju ingenting..

Bröstförstoring

Hjälp är det någon Mer än jag som inte tycker det händer någonting när man masserar jag kan inte se om inläggen flyttar sig eller inte ... Vet ju inte om jag gör rätt ...jag opererades i måndags kan det vara för att det är så svullet ... Hur visste ni att ni gjorde rätt? :(

5

Sortera efter

Katja

Katja

Kvinna ·

Vad är det för sorts massage? Är det när man har släta implantat? Jag ska inte massera mina iallafall.?
Gilla
Lovely Lily

Lovely Lily

Kvinna ·

Jag har textuersde bakom och jag skulle massera brösten efter två veckor, men vara trycka ihop kraftigt inåt/ihop en gång, och sen trycka uppåt en gång och neråt en gång thats it. Två ggr om dagen. Gör det fortfarande morgon och kväll, vill inte ha kapsel :/:/:/
Gilla
Katja

Katja

Kvinna ·

Ok! Vad lustigt.. Jag ska inte massera mina. Konstigt att kirurgerna inte har samma uppfattning om vad som hjälper.. Ska fråga imorgon när jag träffar sköterskan.
Gilla
Minisken

Minisken

Kvinna ·

Trodde inte man skulle massera texturerade.. Jag har det och dom sa att dom skulle meddela mig imorgon på återbesöket om jag behövde göra det eller ej, men att det inte skulle göras de första två veckorna..?
Konstigt!
Gilla
tjejen-medbobis

tjejen-medbobis

Kvinna ·

Jag skulle också bara trycka ihop dom lite i en minut två gng om dan inget mer .
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem