Välkommen till nya Plastikoperationsforum
Miss.B profilbild

Miss.B

Kvinna ·

19 maj, 2012

"Mensbröst" inför operation - påverka resultatet???

Bröstförstoring

Hej Hej! Som rubriken lyder och som kanske är en dum tanke och fråga MEN kan svullna s.k mensbröst påverka resultatet vid en bröstförstoring? T.ex. är det svårare att implantatet hamnar på rätt plats? Svårare med att få till korrekta fickor? Ja, allt som hamnar om implantaten vid operationen? Hoppas att någon vill och kan svara!!?🙂 Miss.B

Sortera efter

Vickan profilbild

Vickan

Kvinna ·

19 maj, 2012

Hoppas verkligen inte det, jag hade mens vid min op. Tror inte de skulle operera om det var av betydelse. Men du kanske har en liten poäng ändå.

0 Gilla

milly profilbild

milly

Kvinna ·

19 maj, 2012

Jag förstår hur du tänker och tycker du ska fråga din klinik. Om det vore en viktig del i det hela så skulle de säkert vara nogranna med att fråga sånt och behöva boka in alla operationer efter mens. Så det borde inte ha någon påverkan, men det var en bra fråga och som sagt tycker jag att du ska ta reda på svaret av din klink och sedan meddela oss härinne hur det ligger till :)

0 Gilla

Höst Barn profilbild

Höst Barn

Kvinna ·

19 maj, 2012

Undrar ja med. Tror nämligen ja kommer ha de på min op

0 Gilla

Miss.B profilbild

Miss.B

Kvinna ·

19 maj, 2012

Mmm, förstår hur ni tänker...hoppas att det inte spelar någon större roll😲

Ska ju opa mig på tisdag så får fråga då...skriver självklart här sedan vad Johan sa!!!

Ha det bäst!

Miss.B

0 Gilla

Vickan profilbild

Vickan

Kvinna ·

20 maj, 2012

Man ska tala om det för narkosläkaren så ger de en tabletter så att blodet koagulerar lättare. Mens=lättare för blödning, rent generellt. Jag hade det på min op.

0 Gilla

Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem