
MT1989
Kvinna ·
Mentor Siltex HP Extra
Hej! Jag ska operera mig i september på nordiska kliniken. Har tillsammans med kirurgen kommit fram till Mentor Siltex HP Extra 455cc. Har två barn och en b-kupa idag, tomma bröst med lite häng. Kommer göra minilyft i samband. Är det någon som har erfarenhet av samma operation med samma implantat? :)
Sortera efter

elinpelin
Kvinna ·

MT1989
Kvinna ·

MT1989
Kvinna ·

elinpelin
Kvinna ·
Gjorde du minilyft eller ankarlyft? Jag vill mest bli av med ”hänget” har tomma bröst. Har du några före-efter bilder?☺️

SkullBabe
Kvinna ·

Lovle
Kvinna ·

Petra1979
Kvinna ·
Är du nöjd med valet av implantatet Siltex? Känns de mjuka eller hur upplever du dom? :)

Maggot
Kvinna ·

Maggot
Kvinna ·
Under konsultation så va Siltex det som rekommenderas ihop med lyft för bäst resultat. Dock är detta det ENDA implantatet som genom tiderna visat sig pga textureringen att de har ett litet association till BIA-ALCL (mindre än 1 på 80 000). En typ av lymfom. Detta blir man ju lite orolig över, är de något ni tänkt på?

SkullBabe
Kvinna ·

Maggot
Kvinna ·