
guldskor
Kvinna ·
19 okt, 2011
Mina före detta tubisars utveckling! *bilder*
Tubulära bröst, korrigeringHej alla! Vet att många varit nyfikna på hur slutresultatet blir när man haft tubisar. Jag hade grovt tubulära bröst och jag valde att lägga bakom med lyft. Placeringen var inte det som var viktigt för mig utan vilken kirurg som gjorde op. Framför är såklart att föredra vid tubulära bröst. Så här är min utveckling. De är inte perfekta men enligt mina vänner är ser de naturliga ut och enligt mig själv är jatu av väldigt nöjd! De är fortfarande bara lite mer än 6 månader så de är relativt nya fortfarande men otroligt mjuka! :) Btw ärren syns knappt:) förutom i krysset där de inte ville läka ihop.
Sortera efter
Trollsländan
Kvinna ·
09 jan, 2012
guldskor
Kvinna ·
09 jan, 2012
man kan ju lägga in implantat som gör att de fortfarande ser naturliga ut :)
ja det finns en i ockelbo men de lägger bara bakom muskel om jag minns rätt... de heter estetisk kirurgi tror jag.. norrlanstuttar som hade tubulära bröst har op sig där men har fortfarande db på sitt ena bröst.
hon la dock bara in implantat så hon har fått ett super resultat utan lyft.. men man får oftast bättre resultat med att lägga framför muskeln vid tubulära bröst...
lägger man bakom får man vara beredd att lyfta.
jag levde i bh från twilfit med pusch up i! den är pefekt för det är insydd stor kudde prescis där jag inte hade något bröst! det är en super pusch up i twilfits eget märke! prova den! :)
bästa är på höstem/vintern..då hinner det läka till sommaren ;)
Rosalija
/ ·
08 sep, 2013
tubulärabröst
Kvinna ·
10 sep, 2013
Fina bröst
Kvinna ·
16 sep, 2013
tubtutte
Kvinna ·
09 aug, 2015
Hej på er!
Här är en till med tubisar... Har varit på konsultation hos Gerlee men det kändes inte alls bra och verkade inte tillräckligt seriöst för mig. Nu ska jag till Bellakliniken på en konsultation och förhoppningvis får mina fulstrutar ett rejält lyft inom snar framtid :)
Hur gör jag förresten för att få se före- och efterbilder?
Tack :)
Alleirbag
Kvinna ·
09 aug, 2015
Hej på er!
Här är en till med tubisar... Har varit på konsultation hos Gerlee men det kändes inte alls bra och verkade inte tillräckligt seriöst för mig. Nu ska jag till Bellakliniken på en konsultation och förhoppningvis får mina fulstrutar ett rejält lyft inom snar framtid :)
Hur gör jag förresten för att få se före- och efterbilder?
Tack :)
Hej, denna tråd är 4 år gammal om du inte såg det, men det kanske går att få liv i den igen!(har också tubisar, en lätt version men ändock, vill gärna ha en aktiv tubtråd)😀
tubtutte
Kvinna ·
09 aug, 2015
Jaha, hoppsan sa! Haha ;) Men tack för hjälpen iaf :)
oktoberbarnn
Kvinna ·
06 okt, 2015
härligt guldskor! jättefint! du verkar ha en bra inställning till dig själv och op:en med :)
Jag väntar på op tid i vår !! :)
hunnybun
Kvinna ·
11 mar, 2017
Nyfikenn
Kvinna ·
13 maj, 2019
Palett
Kvinna ·
16 okt, 2019
Lussekatt
Kvinna ·
10 jan, 2020
smakligspis
Kvinna ·
05 jun, 2020
Enoenhalv
Kvinna ·
22 jul, 2020
Alexias
Kvinna ·
27 okt, 2020
När de kommer till op så vill man säkert lägga in implantat vare sig man behöver lr inte. ;) Hahaha...inte för att ja vill ha stora meloner så att säga för då blir man ju klassad som dum blondin (eftersom ja e blond).
Ja de blir nog att ja går på olika konsultationer för att höra va dom säger.
Visst finns de en kirurg i Ockelbo oxå? (Om ja kommer ihåg rätt) Någon som har nån erfarenhet av dom?
Hur får man veta om dom är duktig på tubulära bröst? (Ringa o fråga kanske) =)
Ja är ju som sagt inte så påläst än va gäller framför lr bakomplacering, men som sagt ska läsa på om allt ja kommer över! =)
Förstår att de är skönt nu när du ligger på sidan o brösten stannar på plats!!! Är ju svårt att hitta passande bh:ar som håller brösten på plats nu! *suck* Är inte kul att gå i sportbh hela tiden (så gott som)!! =/
Villken tid på året är bäst att op sig? Ja vill ju inte op på sommaren (fast de kanske dom inte gör heller??) me tanke på infektionsrisken?