
Cosmoskatten
Kvinna ·
27 jul, 2011
Mina framförbröst 2,5 månader *bilder* förebilder och efter ankarlyft+förstoring!
BröstförstoringNu har det gått lite mer än 2,5 månader sedan min operation hos Gunnar Kratz på Plastikakademin.
Resan har varit kantad av svårläkta infektioner här och där vid ärren, dessa är som ni ser väldigt röda ännu. Fortfarande envis ömhet i högra bröstet på yttersidan nertill, där jag kan känna en väldigt hård kant, som att implantatet vikt sig, kan det hända? Det är just det enda som besvärar för tillfället.
Sjukt stor skillnad dock, och jag är så glad att jag gjort operationen och att allt börjar läka och kännas mer som vanligt. Lite förundrad över att jag klev in med en 75D, och efter operation har jag nu 70H. Detta med 350 cc mp mellanprofil 🤭
Vad tycker ni? kommentera gärna!
Kram CK
Sortera efter
Anonym användare
27 jul, 2011
plastikmamma
Kvinna ·
27 jul, 2011
Snygga!!
guldskor
Kvinna ·
27 jul, 2011
längtar
Kvinna ·
27 jul, 2011
Jättesnygga!!
hoppas man själv får ett fint resultat:)
Cosmoskatten
Kvinna ·
29 jul, 2011
Tack så mycket 🙂, det känns verkligen bra!
Är lite brydd över höger bröst utsida dock, måste ringa Gunnar. Känner smärta och känner en väldigt hård kant på utsidan av högra bröstet. Börjar fundera på kapselbildning för det känns som en superhård knöl som går en bit där. Vågar någon av er gissa vad det kan vara? ärret är det inte, för när jag flyttar upp huden så känns det verkligen som om det är något vid implantatet 😉
annzz
Kvinna ·
29 jul, 2011
Va fina dem är! :) snygga i bikini!
guttan08
Kvinna ·
30 jul, 2011
Snygga som bara den :) Tejpar du dina ärr fortfarande?
Anonym användare
30 jul, 2011
Cosmoskatten
Kvinna ·
01 aug, 2011
guttan08: jag tejpar fortfarande, det är segt! Gunnar sa att 2 mån räckte men jag har påverkats av forumet här får jag säga. De flesta tejpar 6 mån, jag vet inte om det blir bättre för det. Jag funderar på att sluta tejpa väldigt snart. Du fick ju ett strålande resultat ser jag, grattis! jättefina!
Kramkolan: Gunnar har varit toppen, fått suverän hjälp. Snabb återkoppling på de mail jag skickat med funderingar.
Anonym användare
01 aug, 2011
Det kan inte va invändiga ärr då? För jag har oxå en sån hård kant.
Anonym användare
03 aug, 2011
Det låter bra... Jag funderar på lyft + förstoring, men dte känns lite äskigt då många verkar på komplikationer. Man det kanske är värt det?! =S
Calibra
Kvinna ·
14 nov, 2011
SKIT snygga...har du bara presentations bilden?
Ska på konsultation hos Gunnar och ska också lyfta & förstora.
Vore kul och seen "före" bild ;)
Cosmoskatten
Kvinna ·
23 nov, 2011
Calibra: Har lagt ut bilder nu.
Calibra
Kvinna ·
23 nov, 2011
Åh tack tack....ska genast gå och kika
FollowMyBliss
Kvinna ·
23 nov, 2011
Superfint ju! :) Jag känner igen det där med den hårda kanten nertill... Har samma, men det känns mer som en knuta som inte vill mjukna eller något... Undrar också om någon har haft samma problem, och som blivit bättre med tiden, eller om det är en "komplikation" som behöver korrigeras?
Tycker dom ser jättefina ut.