
Nero
Kvinna ·
Mina nya bröst
Hej tjejer, opererade mig i måndags (26/1) på polarkliniken i Umeå. Sedan dess har jag legat ner bäddad i soffan och kollat på tv. Har haft väldigt svårt att sova om nätterna och har därför snart malt igenom alla avsnitt av Hannah och Amandas podcast. Det har bubblat, svidit, spänt och när jag skrattar så är det rena mardrömmen. Magen är rejält svullen och har väldigt ont en bit under vänster armhåla. Men fint blir det när dom satt sig på plats!! Jag hade asymmetri (olika stora bröst) så la in 375cc vänster och 440cc högra (anatomiska mentor, delvis bakom muskeln). Någon annan som har ungefär den volymen och har bilder? Såg dom för första gången igår och det var någon form av skräckblandaf förtjusning, dom var väldigt svullna och såg mycket större ut nakna en när bh-n är på. Blev livrädd då de kändes totalt stenhårda, hur pass mjuka blir anatomiska? Kramkram
Sortera efter

abigail87
Kvinna ·

abigail87
Kvinna ·
Ps. Jag har runda implantat Mentor, mina bröst är med hårda, men det är de nu i början sa sköterskan till mig och hon kände på dem plus mina vänner som gjort det. Det kommer att ge sig!! Mina är som två kanoner som skjuter ut från kroppen 💋

Saendra
Kvinna ·
Kom ihåg att röra på dig också! Det är inte bra att ligga helt still, det ökar bla risken för proppar plus att läkningen förbättras om man rör på sig.

Vonkan
Kvinna ·

Rosett
Kvinna ·

Blomman90
Kvinna ·

abigail87
Kvinna ·
Ser att du opererades dagen innan mig på Citadellkliniken :) Jag var med öm på magen där man känner luften och vätskan...Dock inte lika mycket idag (dag 5 efter op), men de första dagarna kändes det som blåmärken på magen.

Vkac
Kvinna ·

Blomman90
Kvinna ·

Nero
Kvinna ·
Hej Nero 🙂