
sandjja
Kvinna ·
06 okt, 2013
Mindre bred näsa
Hej. Har alltid haft lite komplex för min näsa, visst den är rak, men den är lixom för bullig fram och jag hatar att när jag ler så blir den bredare. Har en konsultation bokad 26/10 på Tereskliniken i Malmö. Spänd på att höra vad han kommer säga. Är det någon som haft liknande som mig och fått ett fint resultat?
Sortera efter

flowerbombb
Kvinna ·
06 okt, 2013
Jag har också en ganska rak näsa som råkar vara väldigt köttig där nere och är väldigt bred... Skulle också gärna vela lite mer om Tereskliniken i Malmö då jag också vill operera min näsa. Får jag fråga vrf du just valde den kliniken? någon som rekomenderat eller av ren magkänsla? :)
Gilla

sandjja
Kvinna ·
06 okt, 2013
Jag har läst att de spm gjort sin op där har varot väldigt nöjda. Har heller inga anmälningar på sig. får se hur det känns efter konsultationen
Gilla

flowerbombb
Kvinna ·
06 okt, 2013
jasså ja men vad skönt att han inte har anmärkningar då :) Berätta gärna hur det känns efter konsulationen och vad för intryck du fick av honom.
Gilla

sandjja
Kvinna ·
07 okt, 2013
puffar lite:)
Gilla

Mamamia
Kvinna ·
07 okt, 2013
Du har en jättefin näsa och som passar ditt ansikte.
Gilla

Hippiegirl
Kvinna ·
07 okt, 2013
Tycker också du har en fin näsa.
Gilla

sandjja
Kvinna ·
07 okt, 2013
Tack det var snällt sagt:)
Fast jag har aldrig gillat den själv.
Gilla

newnosenewlife
Kvinna ·
07 okt, 2013
Håller med föregående talare att din näsa är väldigt fin men man ska trivas i den själv. Att näsan blir bredare är vad jag förstått det på min konsultation väldigt vanligt. Kirurgen jag pratade med sa att han kan flytta in näsvingarna någon millimeter men att de dras ut när jag ler kan han inte påverka. Men ser fram emot att höra vad den kirurgen du ska till säger :) Vem ska du till?
Gilla

sandjja
Kvinna ·
07 okt, 2013
Jag ska till Johannes Arnason på Tereskliniken i Malmö.
Nej min näsa kunde ju varit värre. Ska bli intressant att se vad han säger:)
Gilla

trollungee
Kvinna ·
08 okt, 2013
Min näsa var jättebred och köttig i tippen.
Johannes gjorde den smalare, är jättenöjd
Gilla

sandjja
Kvinna ·
08 okt, 2013
Vad kul att höra att du är nöjd:) Ska bli så spännande att se vad han säger:)
Gilla