Cesario
Kvinna ·
19 nov, 2021
Misslyckad fettsugning
FettsugningHar fettsugit mina ridbyxlår och det blev i princip väldigt bra förutom att en bit/bulle blev kvar. Då området runtomkring är borttaget blir bullen väldigt tydlig. Det är även för mycket borttaget nedanför bullen, så där är det en grop. Det ser helt galet ut! Jag är helt förstörd pga detta! Kirurgen säger att resultatet är bra och hävdar att fettsugning är ett väldigt svårt ingrepp. Vad kan man göra, någon som har varit med om liknande?
Sortera efter
Cattan
Kvinna ·
19 nov, 2021
Hej!
Jag kan tyvärr inte ge dig några råd....men undrar vilken kirurg du har varit hos? Jag ska på konsultation imorgon hos Mattias Elmér.
Gilla
Cesario
Kvinna ·
20 nov, 2021
Hej,
Det är Mattias som har utfört ingreppet.
Gilla
Cattan
Kvinna ·
20 nov, 2021
Tack snälla du för svar!
Gilla
Cesario
Kvinna ·
21 nov, 2021
Det var så lite så :).
Mattias är superduktig så vill verkligen inte svartmåla honom! Men jag vill verkligen hitta en lösning på mitt problem då jag har större komplex nu än innan ingreppet!
Hur gick konsultationen?
Gilla