
kvinna1
Kvinna ·
Mjukt under / på sidan av bröstimplantat
Hej, Någon som vet om det är onormalt / normalt att det är lite mjukt under implantatet / på sidan? Opererades för bröstlyft + förstoring för 3 v sen. Tänkte börja med att fråga här.. Hur hade ni det, om ni minns? Tack på förhand! //Kvinna1
Sortera efter

Cas
Kvinna ·
Mina bröst är mjukare om man trycker ett finger från sidan eller underifrån, men det är för att muskeln ligger över på övre delen av implantatet, kan det vara det du menar?
Gilla

FiaSten40
Kvinna ·
Vet cad du menar, trodde mina bröst skulle vara stenhårda men de är mjuka under och på sidan. Är nog för att ilägget ligger under muskeln. Vilket är kanon ? då är de mer formbara?
Gilla

strandenm
Kvinna ·
Jag undrar hur brösten ser ut efter operationen när man gjort lyft och lagt in implantat. Sitter de lika högt upp som vid endast bröstförstoring , och är de extra svullna med tanke på att man gjort lyft med ? Vad har jag att förvänta mig :)
Gilla