Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Essie profilbild

Essie

Kvinna ·

18 jan, 2019

Muhammet Dilber - Åka tillsammans?

Näsoperation - Näsplastik

NUUUUU äntligen har jag bestämt kirurg! Jag hoppas att jag har valt rätt! Denna kirurg var den första kirurgen från Turkiet som jag funderade på tills jag läste några negativa saker om honom, typ att han inte är bra på stora, köttiga näsor och att vissa åkt till honom och där blivit nekade operation! Så, pga detta så letade jag efter andra kirurger. Sedan hittade jag Resit och Mirza och kunde inte bestämma mig mellan dessa 2! Jag skrev lite med Mirza och bestämde mig för honom men så började Muhammet Dilber lägga upp bilder igen på sin insta och jag tycker bättre om de näsor han gör, men problemet är att 99,9% av fotona är efterbilder. Bilderna kan ju vara på tjejer som gjort små ändringar, typ tagit bort knöl. Jag skickade bilder på min näsa och han skrev att han kan operera den. Jag hoppas att jag har valt rätt nu. För jag är inte ute efter en naturlig näsa, vill ha den mycket mindre för jag är ute efter en STOR förändring. Är det någon annan som är intresserad av att åka tillsammans till Turkiet?? Jag har ingen att åka med och vill inte åka med nån giftig person som man mår dåligt av. När man gör en näsoperation då kan jag tänka mig att det kommer vara jobbigt då vill man ha människor runtom sig som får en att må bra liksom, ingen idiot om man säger så..!

31

Sortera efter

Skadad

Kvinna ·

25 feb, 2019

Essie skrev:

Hoppas du mår bättre :(

Hans assistant är svensk. Du hittar hennes nummer på Resits instagram..

Tack detsamma snälla du! Ska kolla :)
Gilla

Essie

Kvinna ·

28 feb, 2019

Så lite så :)
Gilla

Essie

Kvinna ·

01 mar, 2019

Jag har ändrat mig igen.. Vill inte operera mig hos Dilber eftersom jag nu faktiskt börjar tycka det är skumt att han inte visar hur näsorna ser ut framifrån. Happ.. Då var man tillbaka på ruta 1 igen...
Gilla

Skadad

Kvinna ·

01 mar, 2019

Essie skrev:

Jag har ändrat mig igen.. Vill inte operera mig hos Dilber eftersom jag nu faktiskt börjar tycka det är skumt att han inte visar hur näsorna ser ut framifrån.

Happ.. Då var man tillbaka på ruta 1 igen...

Bra att du följer din magkänsla.
Gilla

blåbärspaj

Kvinna ·

10 mar, 2019

hej, hoppar in i denna tråd. Jag är också väldigt intresserad av att operera näsan utomlands (känns inte som att jag kommer bli nöjd om jag gör det i Sverige). Jag är ute efter en naturlig näsa och min värsta mardröm är att det blir en liten barbie näsa som ser opererad ut. Jag kikade lite på de kirurgerna ni skrev här ovan, men tycker att de kirurgerna som jobbar med preservation rhinoplasty ( dr baris cakir, ali murat akkus osv.) verkar göra bättre näsor än de ni skriv ovan. Har ni kikat på dem? Hade också behövt resekompis, kommer ej våga åka ensam.
Gilla

Essie

Kvinna ·

16 mar, 2019

Mirza skrev på sin instagram: "Thanks for lots of DM’s but i m sorry that i dont have time for consultations this time. Being a part on Masterclass about lipfillers for just 2 days but next time i ll be in Sweden for consultations". Han var i Stockholm idag. Vet inte om han är kvar eller om han åkt hem till Turkiet..
Gilla

MiamyMia

Kvinna ·

17 mar, 2019

--
Gilla

MiamyMia

Kvinna ·

17 mar, 2019

jag har bestämt mig för att operera näsan hos dr Dilber men jag reagerar också över varför han inte har bilder på näsorna framifrån och irriterar mig över att före och efter bilderna tas i olika vinklar
Gilla

Skadad

Kvinna ·

17 mar, 2019

Essie skrev:

Mirza skrev på sin instagram: "Thanks for lots of DM’s but i m sorry that i dont have time for consultations this time. Being a part on Masterclass about lipfillers for just 2 days but next time i ll be in Sweden for consultations".

Han var i Stockholm idag. Vet inte om han är kvar eller om han åkt hem till Turkiet..

Är han kvar i Stockholm??
Gilla

Skadad

Kvinna ·

17 mar, 2019

Essie skrev:

Mirza skrev på sin instagram: "Thanks for lots of DM’s but i m sorry that i dont have time for consultations this time. Being a part on Masterclass about lipfillers for just 2 days but next time i ll be in Sweden for consultations".

Han var i Stockholm idag. Vet inte om han är kvar eller om han åkt hem till Turkiet..

När jag går in på hans instagram så ser jag bara bilder, ingen text. Vart hittar du hans skriftliga inlägg?
Gilla

Essie

Kvinna ·

17 mar, 2019

Under bilden..
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem