Anonym användare
27 jun, 2011
Någon här som opererat sig på carlanderska?
Andra bröstoperationerska på konsultation hos fredrik gewalli på fredag=) finns det någon som har erfarenheter?
Sortera efter
mimmis_02
Kvinna ·
28 jun, 2011
Anonym användare
28 jun, 2011
okej roligt=) nä ja läste nåns blogg, och hon hade gjort hos fredrik, hade mycket fina och hon rekommenderade honom, så ja kollade upp han och han hade en enda liten ''prick'' på sig under 4 år tillbaka. men har hört bra om clas oxå så ja får helt enkelt se hur ja blir bemött osv. annars bokar ja en tid hos clas oxå! =)
Nilsson87
Kvinna ·
28 jun, 2011
Tänk på att det finns tre kirurger på carlanderska, dom har inget med varandra att göra. Tre olika företag som råkar hyra in sig på samma klinik. Alltså de använder bara carlanderska för att ha någonstans att vara. Värt att tänka på så man inte tror att de kommer att samarbeta på något sätt.
Men hur som helst. Jag är opererad av Clas, och jag är jättenöjd med både han och sjukhuset. Fick jätterara sköterskor, och med tanke på att jag var där ett dygn så hann jag träffa dem en del :)
Anonym användare
30 jun, 2011
jo precis, men alla verkar iaf vara ganska bra,, en känsla ja har.. men fastna för fredrik på nåt konstigt sätt..
och skönt att höra =) men sköterskorna är väl desamma? eller kanske inte =/ börjar bli lite nervös nu, vet inte riktigt vart det ligger i gbg, ska leta upp en karta nu =)
har det gått bra annars? inga komplikationer??
mvh
Nilsson87
Kvinna ·
30 jun, 2011
Är säkerligen samma sköterskor.
Ligger i närheten av korsvägen. Man tar upp till höger innan universeum (när man har universeum framför sig på vänster sida). Var rätt lätt å hitta.
Har gått jättebra för mig. Är verkligenh suernöjd :)
Anonym användare
04 jul, 2011
Anonym användare
08 jul, 2011
okej härligt =) haha ja alltid ska det finnas nån som är mindre bra,
det verkar inte finnas många som op sig hos fredrik..känns ju sådär lagom nervöst..
ja skulle oxå vilja vara kvar en natt, ska fråga de när ja ringer nästa gång,
tack för inlägget=)
Jag har tid i augusti fast hos Clas Lossing! Sett och hört mycket bra om honom! Men sett här att Fredik G oxå är bra! Får man fråga varför du väljer honom framför Lossing??