
Javisst
Kvinna ·
17 sep, 2012
Någon med häng som enbart gjort förstoring
Andra bröstoperationerHar någon av er gjort en bröstförstoring utan att lyfta? Samt lagt in runda implantat? Jag känner mig vilsen i hur jag ska göra med allt, blir troligen ett litet lyft men skulle vilja se om någon haft häng och enbart lagt i implantat?
Sortera efter
Nallebuu
Kvinna ·
28 okt, 2012
Hej!
Intressant tråd! Jag blev rekomenderad lyft, har häng på 21 på vä, 22 på hö. ska göra förstoring oxå, har lite egen vävnad som fyller en b kupa. Jag vill egentligen inte göra ankarlyft, men för att få den önskade formen som jag vill ha förstår jag att det är nödvändigt..😕 mina bröst är även lite strut-formade, tittar lite snett neråt.. inte särskillt vackra.. tror jag kommer välja mellan 475 och 500 cc.
Gilla
Nallebuu
Kvinna ·
28 okt, 2012
just det, det skilljer ca 50 cc mellan mina bröst så det ska oxå korrigeras, någon som vet om man kan göra det utan att lyfta? Alltså enbart förstoring + tar bort värvnad?
Gilla