
Kvinna ·
Någon med MYCKET häng på brösten?
Någon här som har mycket häng eller haft på sina bröst? Släpper man ut mina bröst så hänger de så bröstvårtan är allra längst ner! Har äntligen tagit mod till mig för en konsultation. Har 70 c idag när jag typ rullar upp dem :-(. Behöver inte så stora vill bara ha dem fasta med bröstvårtan mitt på. Någon som haft extremt mycket häng och vad har ni gjort med dem? Går det att bara lyfta utan att lägga i något?
Sortera efter

Anonym användare

Längtansfull
Kvinna ·

Längtansfull
Kvinna ·

Anonym användare
Jag har mycket häng. Opereras den 20 april och ska göra en förminskning också. Är så nervös men jag hoppas att allt går bra.
Lycka till med dina :) !

Kvinna ·

Kvinna ·

Kvinna ·

Anonym användare

Kvinna ·

Anonym användare
Jag har hört talas om honom via bloggar och har även en vän som opererats hos honom så I gave it a try.

Anonym användare

Mijahen
Kvinna ·

Kvinna ·
Mijahen, mina är värre än dina ;-/, har lixsom inget kvar. Bara påsar så inser ju att jag nog då tyvärr måste stoppa in för att få dem bra! Lycka till med operationen :-)

Nemax78
Kvinna ·

Kvinna ·
Nemax78 fin bröst du har nu :-).
Mina bröst hänger,alltså verkligen...har hittills inte sett någon här som har sånt häng som jag. Jag förstår inte när jag bara ser all lös hud hur någon ska kunna göra dem snygga igen.... ;-). Är dock glad att få se era bilder att det finns hopp.
Jag hade väldigt mycket häng före min operation. Har gjort ett ankarlyft och en förstoring på 315 cc med anatomiska implantat. Funderade först på enbart ett lyft men valde att även förstora då jag skulle ha blivit i pricip platt och fått en form på brösten som jag inte ville ha. Men självklart går det att enbart lyfta, räkna dock med att det försvinner en kupstorlek iom lyftet. Min kirurg gav mig möjlighet att först lyfta och så kunde jag förstora ett halvår senare om jag inte skulle ha blivit nöjd med storleken (och då bara betala mellanskillnaden). Nu valde jag dock som sagt att göra allt på samma gång. Vem ska du på konsultation hos?