Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Remindme profilbild

Remindme

Kvinna ·

17 jan, 2012

NÅGON som är nöjd med anatmoiska från Victoriakliniken?

Bröstförstoring

Är det någon här inne som är nöjd med sin operation på victoriakliniken? man läser ju bara att alla är så onöjda och att dom är hårda.. 

Är ni nöjda med anatomiska? Är de jättehårda?

3

Sortera efter

Fröken Frida

Kvinna ·

17 jan, 2012

Hej!

Tror det beror lite på hur mycket vävnad man har själv. Mina är mjuka, känns som innan förutom längst ner mot bröstvecket där det är lite fastare men inte hårt. Har du varit på konsultation? Då får du ju känna på inplantaten, jag fick känna på alla 3 fastheter och kände ingen större skillnad.

Gilla

Remindme

Kvinna ·

17 jan, 2012

Okej.. Ja, jag har varit på konsulation och kände inte heller någon skillnad.. Men nu läser jag alla skräckberättelser här om att de är stenhårda och ömmar hur länge som helst.. blir alldeles nojjig. Har bokat operation den 15 feb, ska ha anatomiska och lägga in 315cc. Jag fick välja mellan ett lite hårdare och ett mjukare anatomiskt inlägg och valde det mjukare. Hoppas det blir mjukt!!

Gilla

Fröken Frida

Kvinna ·

17 jan, 2012

Lita på din magkänsla! Lycka till!!!!
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem