Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
filippak

filippak

Kvinna ·

Någon som gjort Navelplastik eller navelkorrigering

Övrig Kroppskirurgi

Hej! Jag skulle vilja göra navelplastik och snygga till lite kring naveln. Jag har nyligen opererat ett navelbråck och fått ett nät 6x6 cm inopererat och tyvärr så brydde inte kirurgen om att även justera runt om. Nu ligger huden veckad ovanför naveln. Vilka kliniker utför navelplastik? Jag hittar endast Stockholmskliniken.

2

Sortera efter

Binera

Binera

Kvinna ·

Jag är också intresserad av att göra en liten justering på området ;) tänkte i sådana fall göra det i samband med min bröstförstoring/lyft. Tror att alla plastikkirurger fixar det (speciellt om du framför ett sådant önskemål) det är förhållandevis ett enkelt ingrepp att göra tror jag.
Gilla
AnnaJ

AnnaJ

Kvinna ·

Hej! Ser att detta inlägg skrevs för flera år sedan men chansar på svar ändå :) Opererade för 2år sedan in ett nät likt dig och önskar nu snygga till naveln, blev det någon "operation" för dig och hur har det isåfall gått? Tack på förhand!
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem