Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
undefined profilbild

Anonym användare

16 jan, 2011

Någon som gjort op på De VitaNova?

Bröstförstoring

Hej på er, Är alldeles ny här och nyfiken på allt som har med bröstförstoringar att göra. Den 5 feb ska jag göra en bröstförstoring på De VitaNova i linköping och är hur nervös som helst. Mest orolig är jag över själva operationen och narkosen, inte så mycket annat runt omkring. Hur upplevde ni själva operationsdagen och är det någon som opererat sig på De VitaNova? Hälsningar Malin

8

Sortera efter

Anonym användare

16 jan, 2011

Jag har en kompis som har gjort där för 5 år sedan. Hon är så himla nöjd. Jättefint resultat, inga problem what so ever🙂

Davor Jergvic ska visst vara hur duktig som helst. Så du kan nog känna dig trygg!! 

Lycka till med allt!

Gilla

Anonym användare

17 jan, 2011

Åh, det var verkligen skönt att höra. Tack!
Gilla

Tinn70

Kvinna ·

17 jan, 2011

Opades där i september, Jättenöjd!

Gilla

Anonym användare

17 jan, 2011

Åh vad spännande, hur stora gjorde du? Är du från linköping, jag är från örebro och känner mig lite orolig över hemresan. Var personalen trevlig? Haha, oj vad många frågor det blev=) 

Gilla

swee

Kvinna ·

19 jan, 2011

Vill också veta, Linköping blir det nog men kan inte ens bestämma var jag ska boka konsultationstid :(
Gilla

Tinn70

Kvinna ·

19 jan, 2011

Jag opades av Davor den 12 september, anatomiska.

Han är verkligen kanonduktig - jag gjorde ett lollipop lyft på ena bröstet med. Är så himla nöjd!

Blev jättebra omhändertagen efter opén, hade en "egen" sköterska som hade koll på mej hela tiden. Fyra timmar efter opén åkte jag hem - min man var med mej.

Det enda "negativa" var väl att jag hade föreställt mej en hightech op sal - och den var lite gammeldags kände jag men allt som ska finnas i en så´n finns ju :-) Hade sin charm det med, var t.om lite hemtrevligt & lugnande!

Davor är kanon - man kan ringa honom närsom med frågor & så. Han arbetar även som överläkare på Hand & Plastik på US i Linköping så han är duktig med kniven!

Gilla

Anonym användare

19 jan, 2011

Tack snälla för ditt svar, nu känns det tryggt! Vad roligt att du är nöjd också! Var detta din andra bröstförstoring då du hade 375/425cc först?

Gilla

Tinn70

Kvinna ·

20 jan, 2011

Nej, ändrade stl några da´r innan och ökade på cc´n lite :-) Bara gjort en op..

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem