
Findussen
Kvinna ·
03 jan, 2013
Någon som har erfarenhet av 3D konsultation?
Hade lite funderingar ang detta med 3D konsultation, hade tänkt att boka min konsultation hos laser&estetik imorgon och dom har ju 3D konsultation, har någon erfarenhet av detta och kan berätta hur mycket resultatet stämmer med det man ser i datorn? Har det blivit som datorn visat eller helt annorlunda?
Sortera efter

Anonym användare
03 jan, 2013
Storleken och putet stämde. Formen blev bättre i verkligheten än på bilderna :)
Gilla

Findussen
Kvinna ·
03 jan, 2013
Kul att det verkar stämma! Ser att du gjorde din op hos Patrik, det har jag också tänkt! Är du nöjd?
Jag har oclsåtänkt att lägga in ca 500cc och har 75b nu.. Hur uppfattar du din storlek? Ser dom onaturligt stora ut eller ok? Jag vill ha något mitt emellan onormalt stora och ok. Alltså se storbystad ut men inte onormalt..
Gilla

Anonym användare
03 jan, 2013
Är jättenöjd över att ha Patrik som läkare. Jag var ledsen och orolig en vecka efter op över att mina bröst satt så nära så skickade bilder till honom och han tog sig tid att träffa och hjälpa mig när han var ledig. Han bryr sig verkligen och svarar fort på mail även efter operationen.
Mina bröst ser stora ut men är proportionerliga till min kropp. Dom är enkla att dölja i nån lite större tröja men i ett tajt linne syns dom desto mer. Lite ovant med så stora bröst mot hur det var innan men det är kul! Längtar tills dom sjunker ner och får finare form 🙂
Gilla

Candycane
Kvinna ·
03 jan, 2013
Jag har gjort 3D och opererat mig hos Patrik och kan inte vara mer nöjd med någonting. Han är verkligen helt fantastisk som kirurg och människa och jag är väldigt nöjd med resultatet. Tycker att storleken på 3Dn stämmer bra med verkligheten men brösten blev snyggare!
Gilla

Findussen
Kvinna ·
06 jan, 2013
Åh vad kul att höra att ni är så nöjda! Har bokat konsultation hos Patrik nu så jag håller håller tummarna för att allt ska falla mig i smaken! Får jag fråga vart ni lagt era snitt? Personligen vill jag lägga de i vårtgården eftersom jag även vill genomgå vårtgårdsplastik, så vill gärna ha en läkare som är duktig just på detta :)
Gilla

Anonym användare
06 jan, 2013
Jag har snitten under brösten. Ärren är bara 2 cm långa, förstår inte hur han lyckats klämma in 500cc i så små hål.
Gilla

Findussen
Kvinna ·
06 jan, 2013
Nej det var ju verkligen inga större ärr! Det där vet väl han bäst får vi hoppas :)
Gilla