Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Eda

Eda

Kvinna ·

Någon som har OP 20/1?

Andra bröstoperationer

Är det fler än jag som opererar sig denna dagen? :)

5

Sortera efter

flis

flis

Kvinna ·

jag opereras den 17 spännande :) 

Gilla
Eda

Eda

Kvinna ·

Åh! Vad ska du göra? Jag tycker tiden sniglar fram.. Känns som om jag väntat en evighet! Men snart är det dags :)
Gilla
flis

flis

Kvinna ·

Bröstförstoring hos Patrik Höijer, 375cc ska jag lägga in, ja men de går snabbare än man tror haha, ska göra det klockan tolv och åker hem samma dag. Har velat mycket kring storleken men 375, verkar nog bra för mig är 1.60 och väger 48 kg.

Va först hos Örjan men man känner sig inte så säker om det händer någon form utav komplikation, de va typ en kvart konsultion sen typ när ska vi boka?

Hos Patrik var det lugnare takt och fick ett bättre intryck där.

Gilla
Eda

Eda

Kvinna ·

Oj! När jag var på konsultationen så fick jag träffa 2 kirurger, dom båda gav sin åsikt och jag var där ca 1h och efter fick jag prata med en sköterska som svarade på massa frågor och bokade OP. Väldigt glad över mitt val av klinik. Nu börjar det närma sig! Känner du dig säker på strlk och allt? Jag är fortfarande sjukt osäker.. Tror nog jag ska gå för 450.. Tror mindre blir för litet på min kropp. Ska ju operera mig på fornebuklinikken i Oslo, har full försäkring mot kapsel och övrigt i 5 år, ingår i priset. Känner mig väldigt trygg med det :)
Gilla
flis

flis

Kvinna ·

Ja verkligen på fredag smäller det, håller på att skriva lista vad man ska göra innan så man inte glömmer nått haha, 

Ja jag velade mycket innan, om de va rätt men har nu kommit fram till att det blir bra haha... fick typ lite åmgest igår med och alla tankar flög igenom om man borde göra de här haha, men idag känner ja mig bättre och inte så nervös så de blir nog bra tiden går ju fort. 

Ja okej ja men det blir nog super bra du :) !

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem