Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
vimijo

vimijo

Kvinna ·

Någon som har provat en freebra?

Bröstförstoring

Finns det någon opererad som har provat en freebra? (www.freebra.se för inte er som vet vad det är) Jag ska nämligen gifta mig och tänkte att det vore en smart lösning under klänningen.

10

Sortera efter

Malin88

Malin88

Kvinna ·

nepp har aldrig testat en sån men de sägs ju den ska göra brösten större, så är nyfiken om hur den är :)

grattis! då blir du fin nu till bröllopet med de nya brösten! själv så har jag precis förlovat mig :)

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Marina

Marina

Kvinna ·

De ger ju knappast något stöd undertill... Hur funkar det ihop med din korrade, om än lilla, BO?

Kanske ok för en gång, en sån dag?😇

Stort grattis och all lycka!!

Gilla
vimijo

vimijo

Kvinna ·

Grattis till dig också :) Ja, underbart att ha bröst som fyller ut klänningen. Dock ska jag ju korra ena bröstet knappt 3 månader innan så jag hoppas att det är läkt och bra så att jag inte har ont om jag köper en freebra.

Dom hade den vanliga som gör dom större och sedan en tunnare men med precis samma funktioner. Den funderar jag på. Vill ju inte att prästen får en hjärtattack i kyrkan. Ha ha..

Gilla
Malin88

Malin88

Kvinna ·

tack :) haha ne, men de är snyggt när man får en liten klyfta ändå :) men de som hannibal rekommenderade tror jag också är bra o sitter där dom ska :) då får du ju stödet också

Gilla
vimijo

vimijo

Kvinna ·

Hannibal: Nä, inget stöd blir det ju. Men en eftermiddag och kväll ska det nog gå bra. Klänningen sitter åt som tusan så där finns det lite stöd. Jag brukar köpa 60G på change. Vad tror du att jag borde köra på för storlek om jag köper från figleaves?

Marina: Jag korras om 2 månader och det är 3 månader innan bröllopet. Så jag hoppas att brösten känns läkta. Jag tror/hoppas att jag får lov att vara utan bh stöd under den dagen. Men vi får se vad Ivan säger. Jag är lite osäker på om det är bo eller bara att han har missbedömt fickan. När jag kollar på mina bilder så ser jag att höjden var olika på brösten redan 1 vecka efter operationen. Och det var då den värsta svullnaden försvann. Så jag funderar på om han helt enkelt felbedömde lite eftersom det syntes så tidigt. Men det är skitsamma egentligen. Han korrar och så hoppas vi på det bästa :)

Gilla
vimijo

vimijo

Kvinna ·

Hannibal: Verkligen snygga. Tror helt klart att jag beställer en därifrån istället. Jag har letat överallt här hemma men bara hittat tantiga axelbandlösa. 

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

En 65G är en UK 30F från figleaves. :) Haha, själv har man också förlovat sig, med en kille som absolut inte vil gifta sig. Det du! 💋

Gilla
vimijo

vimijo

Kvinna ·

Grattis till dig också! Vi får mjuka upp våra killar lång tid innan dom är redo för bröllop. Vi har varit förlovade i snart 8 år. Så det var verkligen på tiden för våran del :) Ha ha. Nä det har väl mer varit barnafödande i flera år som har gjort att vi har väntat. Men nu äntligen är det våran tur :)

Gilla
Malin88

Malin88

Kvinna ·

vi har heller inte planer o gifta oss. iaf inte för tillfället, men senare så hade jag velat :) de dumma är att de kostar massa, så man reser ju nästan hellre o har kul tsm istället :)

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem