tajja
Kvinna ·
11 feb, 2012
Någon som ska göra bröstförstoring i Jönköping på KKAB inom kort? :)
BröstförstoringHej! Min dröm ska äntligen snart förverkligas! :) Har bokat tid för OP och undrar om det är någon mer som har bokat in tid i Jönköping hos Ivan Letterfors? Hade varit roligt att byta ut tankar och så! Och ni som redan har gjort sina hos Ivan är självklart välkomna med era berättelser, om ni är nöjda och så vidare!
Hör av er! :)
Sortera efter
Anonym användare
11 feb, 2012
akupa
Kvinna ·
11 feb, 2012
Hej! Jag opadesi jkpg av Ivan den 27:e januari och hittills har allt gått jättebra! kunde inte vara mer nöjd :) Personaeln är jättemysig med :) Lycka till!
tajja
Kvinna ·
11 feb, 2012
Boobsi83- Vad roligt! Då gör jag mina bara någon dag före dig, den 16 mars! Jag är så spänd, längtar så enormt. Känns som man drömt om detta i en evighet, och nu har jag äntligen fått tummen ur... ;) Jag provade ut 450 hög profil och 375 låg profil. Men 450 kändes helt perfekt! Men hon sa att de blir ju alltid lite mindre än de man testar när man väl sätter i dom, så jag funderar på 500 hög profil. Men väntar och ser vad Ivan säger på OP dagen. Jag vill inte ha överdrivna "sillisar" men endå hyfsat stora. Vore ju tråkigt att vakna upp och tycka dom är för SMÅ! haha. Det blir runda och bakom.
Vad ska du ha och hur ska du göra? :) Vad har du för storlek nu?
akupa- Vad skönt att du är nöjd! Ser att du har 450 hög profiö, är du nöjd med storleken? Hur små/stora var dina bröst innan? La du bakom eller framför muskeln? :)
Myzan_82
Kvinna ·
11 feb, 2012
Hej. Vad roligt att se att d var några mer som ska/har opats hos KKAB :) Jag skall på konsultation hos KKAB i Falköping den 14/3 *läängtar* 👍.. Vad tyckte ni alla om konsultationen..?? Har ni några tips och råd på vad man skall tänka på att ta upp.. Brukar ju alltid vara så att man kommer på d mesta när man har kommit hem :P..
tajja
Kvinna ·
11 feb, 2012
Jag förstår att du längtar! :) Jag var på konsultation igår :) Det gick hur bra som helst för mig. Hon jag träffade var jätte trevlig. Skriv upp precis ALLT du vill ha ett direkt svar på. Sånt som fortfarande är suddigt för dig liksom. Jag hade dock skrivit en lista, men hann inte ta upp den innan hon nästan svarade på allt jag egntligen undrade över :) Så man får mycket information.
Och ha gärna på dig en tajt t-shirt ell linne, då su provar olika storlekar så ser man tydligare med något tajt över:)
Vad hade du tänkt för storlek? Och vad har du för storlek nu? Vill du ha bakom ell framför ? :) Så nyfiken :)
Myzan_82
Kvinna ·
11 feb, 2012
tajja
Kvinna ·
11 feb, 2012
Ja de är ju så, finns ju allt för- och nackdelar med vilket som :/ Men det är ju den risken man får ta. Jag vill ha bakom, de var vad hon rekomenderade mig, så jag litar på henne!
Du kommer förhoppningsvis bli mycket klokare efter din konsultation :) Det blev jag iaf, de kändes så rätt. Nu får man ju bara gå och vänta och längta tills OP dagen, det är de jobbigaste just nu måste jag säga. Haha
Är det Ivan som du ska Op dig hos då?
Myzan_82
Kvinna ·
11 feb, 2012
akupa
Kvinna ·
11 feb, 2012
Tajja: Ja allt gick verkligen jättebra :) Typ ingen smärta alls, bara de två första dagarna... Jag hade knappt bröstvårtor innan operationen haha... Men ca 70 a köpte jag i bh:ar... Jag la bakom muskeln, brösten är ju stora det ska jag inte sticka under stolen med, men det är en väldigt bra storlek tycker jag. Lätta att dölja i kläder om man vill och lätta att framhäva :)
Men dom är ju fortfarande hårda och sitter typ vid nyckelbenen haha...
Celinus
Kvinna ·
11 feb, 2012
Min kompis har opererats hos Ivan! Hon hade bara goda tankar om honom och rekommenderade honom starkt! :)
Ett tips: beställ bhar och bikinisar från Victoria´s Secret helt tullfritt på den här bloggen!!
http://starbucks.blogg.se/celinasbloppis/?tmp=11195019
http://starbucks.blogg.se/celinasbloppis/?tmp=11195019
tajja
Kvinna ·
11 feb, 2012
Myzan_82 - Ja jag är med verkligen glad att jag hittade hit, då de finns mägnder av människor som vill disskutera tuttar hela tiden :) Känns som att man läs sig något nytt varje dag här:)
akupa - Känns underbart att höra! :) Stämmer det att man ligger i samma rum med två andra i jkpg? Hur kändes det? Vad rekomenderar du att man ska ha med sig på OP dagen? Ser att du är ju mindre än mig, så tror att 450 kommer bli riktigt bra på mig:) Jag vill att dagen ska komma NU! Hihi
Celinus - Tack för tipset!
Anonym användare
12 feb, 2012
Hej igen! Jag provade oxå 450 medium profile på konsultationen, men det vill jag inte ha! Jag provade 500 high profile som blev mkt bättre =) Men ena tutten e ju mindre än den andra så då får ja ha lite mer i den =) Det blir runda o bakom här med!
Som du säger jag vill inte heller ha överdrivna tuttar ;) utan stora o fina som passar kroppen! =) Just nu har jag nog 80 a i bh stl..urammade bananer! =)
Vad roligt då gör du dina några dar innan mej! =) Jag längtar oxå drömmer om tuttar varje natt....men mardrömmar...haha
Att jag vaknar upp efter op och dom är för små...haha helt knäppt! =)
Tur att man hitta detta forumet! Bra när man kan läsa sig till mkt!
tajja
Kvinna ·
12 feb, 2012
Haha ja jag med! Tänk om man skulle vaknat upp och tycker dom blev för små?? De är jag jätte orolig över! Så fnderar på 500 med, men hon sa till mig att de är ingen skillnad knappt på 450 o 500. bara nån millimeter på bredden? :S Hmm... vi får helt enkelt se vad Ivn tycker=) De är la trots allt han som är proffset här ;)
Den här sidan är ju helt fantastisk måste jag säga :) Hittar ju nästan svar på allt, och de bästa av allt är att så många delar med sig om deras historier och så =) Kanon! :)
Anonym användare
13 feb, 2012
Ja vi får vänta o se vad Ivan föreslår till oss ;) Ska bli så spännande verkligen...och inte ska vi väl behöva vakna upp med för små heller :) haha....Du op på fre innan mej va har ja för mej? O jag sen på mån den 19.e...du får gärna skriva ifall du vill byta tankar o så innan op el efter oxå såklart =) O lycka till nu med allt!
Anonym användare
19 feb, 2012
ska opas av ivan i falköping på tisdag =)
Anonym användare
20 feb, 2012
Anonym användare
20 feb, 2012
Jag är jätteosäker på storleken.. men vi sa runt 375..
tajja
Kvinna ·
20 feb, 2012
450 Vart ska du opereras ? Jönköping eller falköping ? :) Nu är det inte många dagar kvar tills ni ligger under kniven! FUSK! Jag längtar snart ihjäl mig... Lycka till nu, och skriv gärna en rad ell två om hur det går efteråt =)
Anonym användare
12 mar, 2012
Opererades i Jönköping och det har gått jätte bra! är super nöjd med allt! Blev 500 cc high profile och jag älskar dom :)
Forever
Man ·
12 mar, 2012
Hej! Jag ska göra förstoring av Ivan men inte i Jkpg utan Falköping den 19 mars 😀
Så spännande...När ska du op? O vad ska du lägga in o under muskeln el framför? =)