Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
exotiic

exotiic

Kvinna ·

Någon som vet i vilka fall man lägger in anatomiska implantat?

Bröstförstoring
Hej läste något om att vissa behöver lägga in anatomiska implantat, vilka behöver det?
Kan en person med relativt små bröst (75B) behöva sätta in atantomsika implantat?
7

Sortera efter

Minnie

Minnie

Kvinna ·

Hej Exotic, jag har fått uppfattningen att vem som helst som önskar ett så naturligt resultat som möjligt (beror såklart på sin anatomi) kan välja anatomiska implantat. Dessa är droppformade och finns i en massa olika variationer av bredd, höjd och projektion. Jag valde anatomiska då jag är small, plattbystad och önskade ett så natuligt resultat som möjligt.
Gilla
exotiic

exotiic

Kvinna ·

Jag har också ganska små bröst men jag har ett "häng" litet men ändå? Tror du det är rekommenderat att ha anatomiska inlägg då? Blev du rekommenderad detta av din läkare eller valde du detta själv?
 
Tack för svar
Gilla
Mamma1969

Mamma1969

Kvinna ·

Har man lite häng( men inte vill göra lyft) brukar anatomiska bli bra.
Gilla
exotiic

exotiic

Kvinna ·

Jag är så förvirrad tjejer!
 
Jag vill typ att mina bröst ska se ut såhär;
 
Idag har jag ungefär såhär som på bilden ovan;
 
Frågan är anatomiska eller runda?
 
<3<3
Gilla
Ellada81

Ellada81

Kvinna ·

Hon på bilden har lagt in runda parthese 375cc på citadellkliniken. Denna bilden hade jag med mig på konsultationen och det visade sig att det var just min läkare som gjort dom :)
Gilla
exotiic

exotiic

Kvinna ·

haha är det sant? Fyfan vad coolt! 
 
Men grejen är undra om hur hennes bröst såg ut innan op
Gilla
Minnie

Minnie

Kvinna ·

Hej , svårt att säga, men jag har sett både platta, fylliuga och lite häng fått anatomiska med jättefint resultat. Jag hade kollat upp själv innan men blev starkt rekomenderad.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem