Mini-undersökning: har du gjort ett bröstlyft? Missa inte att svara anonymt här!

MsBelle

MsBelle

Kvinna ·

Nån annan som ska sätta i eller redan har satt i 900cc?

Bröstförstoring

Halloj alla tuttglada.

Är helt ny här på forumet och ville gärna kolla om det finns någon mer som planerar megatuttar?

Känns iaf som  att 900cc är megastort just nu då jag knappt hittar någon på nätet med 900.

Jag har bokat in op hos Bellakliniken i januari för mina trötta färdig-ammade bröst och bestämde vid konsultationen att jag ville maxa mig med 900cc, runda geléhallonimplantat med hög profil. Det såg så himla fint ut till min kroppsstorlek^^

Min bh strl idag från HM står det 85C men då har jag typ rullat upp bröstet, haha,  för det ser inte ut som en C när jag inte har en bh på mig.

Någon som har erfarenhet av liknande storlek? Vilken kupa blir det till slut?

Mvh En uttömd 2 barnsmamma

5

Sortera efter

Anonym användare

Anonym användare

Ska du göra lyft? 

Är det verkligen så smart att lägga i så pass stora implantat om du har hängbröst nu. Stora implantat och dålig hudkvalite gör att det snabbt blir häng igen

Gilla
MsBelle

MsBelle

Kvinna ·

Jo jag ska lyfta också då mina bröst alltid pekat lite neråt och det blev inte bättre efter ha ammat 2 barn.

Gilla
Smulans81

Smulans81

Kvinna ·

Följer!
Gilla
Hanna_ceo

Hanna_ceo

Kvinna ·

Det låter väldigt stort! Kan bara tänka mig hur huden påverkas. Jag själv la in 600cc första gången och har idag ganska mycket bristningar på brösten. Jättetråkigt verkligen och inte något jag alls ens övervägde att man kunde få innan operationen tyvärr! Så ha det i åtanke också..
Gilla
MsBelle

MsBelle

Kvinna ·

Jag vet, det låter jättestort, men man skulle inte hänga upp sig på cc sa doktorn ;) Det såg iaf inte så överdrivet stort ut på mig då jag inte är sådär barbie-smal och har som sagt en del bröst att fylla ut efter ha ammat 2 barn.

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem