MiniSmultron
Kvinna ·
06 aug, 2012
Nån som har Anatomiska Allergan coh2 soft touch????
BröstförstoringÄr det någon som har anatomiska coh 2? Vore fantastiskt om någon kunde något om dessa, om de är att rekommendera!?hur de känns, ripplar sig etc.. Tack på förhand <3
Sortera efter
Lingon
Kvinna ·
06 aug, 2012
MiniSmultron
Kvinna ·
06 aug, 2012
Lingon
Kvinna ·
07 aug, 2012
Rosenknopp
Kvinna ·
07 aug, 2012
hakar på denna tråden 🤭
Doris
Kvinna ·
07 aug, 2012
Jag opas på måndag men jag ska ha Mentors anatomiska coh 3 och subfascialt 👍
Anonym användare
13 aug, 2012
Jag har Allergans anatomiska och det var helt rätt val för mig. Valde trueform 3, alltså dom som är snäppet fastare än soft touch. Ville att dom skulle hålla formen bra och se rätt naturliga ut, och det gör dom :) Kan verkligen rekommendera dom. Men vill man ha lite mjukare bröst tror jag att soft touch är ett jättebra val!
Minismultron, du undrade om rippling också. Alla allergans implantat är maxfyllda vilket minskar risken för rippling. Det var viktigt för mig när jag skulle välja. Och om du är på jakt efter en bra klinik kan jag rekommendera Improva i Stockholm. Magnus Hober är jätteduktig och sköterskorna hur gulliga som helst :)
Lingon
Kvinna ·
13 aug, 2012
Anonym användare
16 aug, 2012
Jag gjorde min op efter att ha fött och ammat två barn. Hade bara väldigt lite egen vävnad, och precis som du Lingon tänkte jag mycket på att minimera risken för rippling. Före op hade jag 75A och efter att ha lagt in 320 cc har jag nu snygga 75C :) På Hobers inrådan la jag delvis bakom och det blev till och med bättre än jag hade kunnat hoppas! :)