
Lillly
Kvinna ·
30 okt, 2020
När började ni tejpa?
BröstförstoringHej alla. Jag op brösten för lite över 2 veckor sen och kan än inte börja tejpa. Hur långt tid gick det för er tills ni kunde börja med det? När jag va på återbesök så sa dom att det läker fint och att jag ska vänta med att börja tejpa tills all skorpa va borta men nu fortfarande 1vecka efter återbesöket så är det lika mycket skorpa kvar. Jag har gjort ankarlyft och implantat. Är så trött på kompressor ?
Sortera efter
Anonym användare
31 okt, 2020
Jag hade tejp från dag 1
Gilla
Lillly
Kvinna ·
31 okt, 2020
Men har du oxå ankarlyft?
Gilla
Mkh
Kvinna ·
31 okt, 2020
Jag gjorde ankarlyft i början av oktober och var tejpad när jag kom ut från operationen och har sen fått byta tejpen en gång i veckan.
Gilla
Lillly
Kvinna ·
31 okt, 2020
Tack för svar! På min klinik sa dom att jag inte ska börja tejpa föräns all skorpa va borta, undrar varför det är så olika ? Så vågar inte tejpa än, fastän jag vill.
Gilla
Mkh
Kvinna ·
31 okt, 2020
Det är verkligen konstigt att det är så olika på alla kliniker. Men det är ju bäst att följa sin egen kliniks rekommendationer.
Gilla