
lollo2015
Kvinna ·
När fastnar implantaten?
Hej på er! 😀
Nu har de gått ca 5 veckor sedan jag opererade mig, har försökt att inte kolla för mycket på dem då jag vet att de tar tid innan man ser slutresultatet. Men jag tycker att de fortfarande sitter väldigt högt upp, strax under mina nyckelben, klagar inte så mycket över de då jag insett nu att jag gillar "fake looken", men de är inte snyggt utan kläder kan jag säga. :(
Mina riktiga bröst sitter ju under och är väldigt mjuka, fått för mig att implantatet skulle sjunka ner och fylla ut men nu har jag kvar mitt lilla häng jag hade innan plus två bollar till implantat som sitter ovanför. Om de växer fast i de läget vad gör man då, ny operation? Lyft?
Ska fixa lite bilder ikväll så ni får se
Sortera efter

Anonym användare

I love mac
Kvinna ·
Följer

Peekaboo
Kvinna ·

lollo2015
Kvinna ·
Jag var på återbesök 2 v efter operationen, fram tills dess hade jag bröstbandet på dygnet runt. Men han sa då att jag kunde ha de endast kväll o natt i 2-3 veckor till. Kanske borde ha de dygnet runt igen då ett par veckor till? :)
Ska maila och fråga honom också :)
Har samma fundering så följer :)