
Colazero
Kvinna ·
10 maj, 2021
När fick ni använda vanlig bh?
BröstförstoringHej, Undrar när fick använda vanlig bh efter op? På min klinik så är det 6 mån med stödbh som gäller men min kirurg sa att det var okej för mig att börja använda vanlig bh lite då och då om jag vill. Bara gått 3 mån för mig. Frågade då om man inte ska ha stödbhn i minst 6 mån och då sa han att de är lite olika för olika. Någon som också fått ett okej tidigare? Om han sa att det är okej så borde det ju vara det. Lite nojjig och vill ju inte förstöra något. Inte jag som tog upp de ens så lite förvånad :o
Sortera efter
Colazero
Kvinna ·
11 maj, 2021
puff
Gilla
JML
Kvinna ·
13 maj, 2021
Verkar vara väldigt individuellt, både för kirurg o person. Jag skulle använda bhn från kliniken, eller annan mjuk bh, i 6-8 veckor. Nu använder jag riktig bh, men ingen push up eller bygel.
Gilla
Sockertopp77
Kvinna ·
13 maj, 2021
Enligt min klinik får man byta till vanlig bh men liknade den som vi får efter 4 veckor och sen efter 3 månader så kan man köpa andra bh-ar! Men inte push-Up bh det går bra efter 6 månader?
Gilla