Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Anna83 profilbild

Anna83

Kvinna ·

11 apr, 2018

När kunde ni köra bil igen?

Bukplastik

Hur snart efter en full bukplastik har ni kunnat köra bil igen?

6

Sortera efter

Jolly

Kvinna ·

11 apr, 2018

Jag fick inte köra förrän efter återbesöket, 14 dgr efter op.. men läser att många är bakom ratten igen så fort de slutar med se starka medicinerna så räkna med minst5-7 dagar i all fall!
Gilla

KarolinaP

Kvinna ·

11 apr, 2018

Hade kunnat köra bil 8 dagar efter (typ ett ärende in till stan) men körde inte bil förrän efter 12 dagar i ca en och en halv timme och det gick jättebra :) blev väldigt förvånad att man kunde köra bil så pass snart efter :)
Gilla

saba79

Kvinna ·

13 apr, 2018

7 veckor efter men jag har gjort lår och armar samtidigt och haft lite problem med att kunna böja i knäna..
Gilla

Anna83

Kvinna ·

02 maj, 2018

Funderade på när jag tror jag kan köra barnen till och från skolan. Eventuellt till hockeyn.
Gilla

Bettan66

Kvinna ·

04 maj, 2018

Jag opererades förra onsdagen och igår var jag ute och körde och det gick jättebra. Har ju inte ont, så jag äter ju inga mediciner.
Gilla

Lompen87

Kvinna ·

04 maj, 2018

Känns ju som att det är väldigt individuellt när man kan börja köra bilen :) hoppas på snabb återhämtning här ! Har lite svårt att bara ta det lugnt med två barn haha
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem