
Sthlm_sc
Kvinna ·
När lägger sig svullnaden?
Hej tjejer.
Ungefär hur lång tid tar det tills svullnaden har lagt sig lite och brösten lagt sig lite på sin plats? :)
Nu är dem som stenar och sitter under hakan känns det som haha ;)
Sortera efter

josita
Kvinna ·
Gilla

Sthlm_sc
Kvinna ·
Ja då får jag ha lite is i magen hehe. Mina är en vecka imorgon ^^
Gilla

meow
Man ·
Jag har också funderat på samma sak så jag hakar på här :P
Gilla

Ramlösa76
Kvinna ·
En månad gamla underbaringar här och svullnanden har nyss lagt sig, hängt till sig har dem ju inte gjort ännu iaf.
Men tror dem kommer bli asfina när dem är klara.
;))
Gilla

Nyaboobies
Kvinna ·
Mina är en vecka på tisdag och jag går också och väntar på att svullnaden ska gå ner, men det kommer väl inte hända än på ett tag antar jag.
De är hårda och spända och mest spänt är det i huden mellan brösten och jag går och nojjar över att det aldrig ska bli mjukt och följsamt där :)
Men men det är bara att ha tålamod...
Gilla

meow
Man ·
Samma här.. mina blir en vecka på onsdag :) känns som en evighet tills dom ska bli mjuka och ge med sig lite :)
Gilla
Jag tyckte mina var jättesvullna (mest emellan brösten) i 1 vecka sen började det succesivt att lägga sig,det sägs att det tar ungefär 3 månader innan dom är sitt helt rätta jag.