Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Knasen

Knasen

Kvinna ·

När måste implantat bytas

Bröstförstoring

Hur lång tid kan det gå innan implantat måste bort/bytas? Kan de sitta kvar hela livet om man ej upptäcker något konstigt?

5

Sortera efter

Fplustre

Fplustre

Kvinna ·

Ja, nu när jag läser din tråd så blir jag också nyfiken på hur länge kan implantatet sitta i. Har du gjort en bröstförstoring själv?
Gilla
Knasen

Knasen

Kvinna ·

Fplustre. Nej jag har inte gjort någon bröstförstoring med implantat...och vill inte heller..ändå finns väl tankarna på det då jag tyvärr inte tror att fetttransplantation bröstförst eget fett kanske ger det resultat jag önskar.. Men det är det alternativet jag helst önskar.. Funderar du på implantat?
Gilla
lunsan

lunsan

Kvinna ·

Tror inte man måste byta om de inte går sönder . Men man ändrar ju kroppsformen så man kanske vill byta av andra skäl. Häng eller om man får andra problem .
Gilla
Mysan93

Mysan93

Kvinna ·

Frågade om det innan min förstoring. Enligt min kirurg så ska de hålla helt livet om man inte får komplikationer ?
Gilla
Knasen

Knasen

Kvinna ·

Mysan93. Vore skönt om det ör så... Men samtidigt verkar de flesta få ta ut dem tycker jag.. Men kanske de flesta gör för att de själva vill det...?
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem