
Elvisa
Kvinna ·
när slutar det göra ont?
Gjorde min operation igår, ångrar det inte för en sekund! Men jag vill veta hur det varit för er andra. Jag upplever ett tryck mot bröstkorgen, är väldigt stel och har obehagliga känslor i armhåla, bröst och revben. Jag vet inte om det är sådana "luftbubblor" som jag hört andra haft. Har svårt för att ta mig upp ur sängen utan att tro att något ska gå sönder. Typ ärret. Någon som kan berätta hur det var för er och när de0 blev bättre? Puss och kram ♡
Sortera efter

Ludde
Kvinna ·

Alma27
Kvinna ·

MJJ
Kvinna ·

Boll00
Kvinna ·

Alma27
Kvinna ·

Ludde
Kvinna ·
Beror helt på vilket jobb man har. Jag kunde jobba 4 dgr efter, opades på torsdag och jobbade på måndag. ( jobbade hemifrån lö o sö). Är bra att vara uppe o röra sig lite.

Elvisa
Kvinna ·

Vonkan
Kvinna ·

sara2014_
Kvinna ·

Alma27
Kvinna ·

Elvisa
Kvinna ·

Elvisa
Kvinna ·

Alma27
Kvinna ·
Elvisa! Jag hade samma känsla, jag mådde illa så fort jag tog av mig bh,jag trodde att dem skulle ramla av,och faktiskt för 3 dagar sen började jag sova utan sport-bh som jag fick av kliniken fast det e snart 12 veckor sen jag opererades.Det e först nu jag mår bra och känner att dem här bröst tillhör mig. Slappna av och ha på dig bh som länge du känner att du behöver.

Elvisa
Kvinna ·