
Nasop4
Kvinna ·
22 nov, 2014
Näsoperation hos Gustav med en vän
Hejsan! Jag och min bästavän ska operera oss hos Gustav om några veckor. Konsultationen kändes ganska bra, men man har läst så mycket om honom där människor skriver hej vilt, stämmer det verkligen att han inte är lika trevlig på operations dagen? Hur har ni som blivit opererade av Gustav upplevt att det varit osv? Har ni varit nöjda Sedan så fick vi ett bra pris med tanken på att allt ingår, till och med ex korrigering om man ej blir riktigt nöjd, dvs garanti på att man får göra om operationen det ända man då betalar för är narkosen
Sortera efter

Tillaa
Kvinna ·
22 nov, 2014

Nasop4
Kvinna ·
22 nov, 2014
Tror att det är beroende på vad man har för dag, alla har inte alltid en bra dag. Det är deras arbetsplats de är på 5 dagar i veckan, sen att de kanske inte är så glad alla gånger förstår man både ja och nej..
Blev du nöjd med näsan ? :) Vad fick du betala hos han? vill du lägga in bild? :)

Tillaa
Kvinna ·
22 nov, 2014
Hej är ganska ny på sidan så vet inte riktigt hur man gör. Jag tar bort gipset på onsdag så jag kan inte säga om jag är nöjd eller inte, men kan lägga upp en bild efter onsdag :)Jag tog iaf bort en knöl på näsryggen, gjorde tippen mer definerad och mindre, samt hela näsan mindre.
Jag betalade 28000kr. brukar vara lidingöklinikens standardpriser.

anonym1312
Kvinna ·
22 nov, 2014
Har oxå bokat näsoperationstid hos Gustav, blir lite senare, våren 2015. Skulle du kunna lägga upp bilder alt operationsberättelsen?
Hoppas att det går bra både för dej & din vän. kram

Boobis
Kvinna ·
12 dec, 2014
Hur mycket fick ni lov att betala?

Nasop4
Kvinna ·
12 dec, 2014

Boobis
Kvinna ·
12 dec, 2014
Och då gjorde ni en "hel op? Ingick allt? ev korrigering osv?
mvh

Nasop4
Kvinna ·
12 dec, 2014

Nasop4
Kvinna ·
12 dec, 2014

Boobis
Kvinna ·
12 dec, 2014
Ja det gör jag absolut hellre! men fick för mig att "inget" ingick, men 42 tusen tycker jag är fullt rimligt OM han är så duktig som han verkar vara, har sett hans videos. Problemet är min jävla pojkvän som kallar honom "dr död" pga skiten som finns på nätet, inte för att vara sån men: kirurgi innebär risker!! min näsa är helt deformerad nu, helt ok för andra, men jag är missnöjd med den och vill eg bara "fixa till den" dvs en korrigering, men ska faktiskt ta och boka konsultation hos honom nästa år. Ska op brösten nu på tisdag, men förhoppningsvis kan jag op snart.
skulle va jätte kul om du delar med dig av ditt resultat, inte bilder om du inte vill men om du är nöjd osv! verkligen såå kul för dig :)

Nasop4
Kvinna ·
12 dec, 2014

Boobis
Kvinna ·
12 dec, 2014

Elitas
Kvinna ·
12 dec, 2014
Jag tycker att näsorna som han opererat har fått jättefina resultat. Tycker att han är den ende kirurgen i Sverige som kan jämföras med dem omtalade kirurgerna i folkmun som finns i mellanöstern. Väntar med spänning på resultatet och dina reflektioner. Hur är det med andningen annars

Nasop4
Kvinna ·
12 dec, 2014
Hej, opererades nyligen hos Igos på Lidingökliniken så jag vet inget om Gustav. Men jag läste också mycket otrevligt om Igor innan. Och när jag var på konsulation så var han faktiskt ganska otrevlig, inte direkt mot mig, men mot min vän som jag hade med. Hade dock inställningen att han inte skulle vara den trevligaste så blev förvånad att han till och med skaka hand när vi hälsade (flera hade skrivit att han inte ens gjorde de). Vet inte om det är något att haka upp sig på, finns alltid annan personal på plats som antagligen är väldigt mån om er. Så som tex sköterskorna. Igor var dock väldigt trevlig på min op dag så för mig gick det bra. Så lyssna inte så mkt på andra utan ta det som det kommer och tänk på att framföra dina frågor och funderingar oavsett om han är otrevlig. Eller prata med sköterskorna. På op-dagen kommer du antagligen inte träffa/prata med han så mkt alls förutom lite innan op ändå så :)
Hoppas allt går bra!