Hejrovbino
Man ·
24 jul, 2013
Näsoperation och AHA/PHA behandling?
Näsoperation - NäsplastikHej! Jag ska förmodligen opereras 10 oktober. Vill få bort mina acneärr och ojämna hy till dess så jag tänkte gå på några AHA/PHA behandlingar. Ca 6 stycken. Om jag börjar nu är mina behandlingar kanske klara den 16 september. Behandlingarnas ju uttunnande på huden i hela ansiktet. Är det här något att ens tänka på eller kommer det bli krångel vis operationen? Vet att det är en svår fråga men tänkte bara om någon varit i någon liknande sits och frågat sin kirurg. Tänkte ringa kliniken jag ska opereras utav men de har sommarstängt! Tack på förhand!!
Sortera efter
solsken00
Kvinna ·
27 jul, 2013
Mycket bra fråga!!! Jag använder aberela och Skinoren mot min akne och tänkte göra IPL behandlingar mot pigmentfläckar i höst, så jag undrar med!!
Gilla
Hejrovbino
Man ·
03 aug, 2013
Vad är IPL? Är det laser? :) åh men jag får väl chansa, har bokat tid för peeling nu på tisdag, får fråga hon som ska göra behandlingen hur lång tid det tar för återhämtning av huden.
Gilla