Nyhet på POF! Nu kan du ladda upp bilder och videor direkt i forumtrådar.
Sandra92
Kvinna ·
02 nov, 2014
Näsplastik Lokalbedövning eller Narkos?
Näsoperation - NäsplastikHej, vore jätte tacksam om ni kunde dela med er av era erfarenheter kring om man ska välja Lokalbedövning eller Narkos under en näsplastik? Tycker det känns obehagligt att vara vaken, skulle jätte gärna höra vad ni tycker och hur det gått för er?
Sortera efter
vinröd
Kvinna ·
03 nov, 2014
Lokalbedövning! Skulle aldrig välja narkos ( igen) om jag inte var absolut tvungen. Mår alltid illa och spyr varje gång. Mår dåligt länge efter. Fast det är såklart olika. Det brukar va lokalbedövning med lätt sedering. Du är alltså inte vaken.
Gilla
Infinityy
Kvinna ·
04 nov, 2014
Jag känner en som gjort sin näsopration under lokalbedövning och det är inget hon vill göra igen. Hon berättade att hon hörde när dom slog med dendär hammaren på näsbenet. Visst hon kände ju inget men hon tyckte det var ganska obehagligt.
Gilla