Välkommen till nya Plastikoperationsforum
tessgro profilbild

tessgro

Kvinna ·

30 jun, 2025

Naturliga bröst, sänka bröstvecket?

Bröstförstoring

Jag har förstått att det vanligaste är att sänka bröstvecket vid implantat, om de inte är små. Men jag funderar på om de "amerikanska brösten" man ser mycket av nu som tex Kyle Jenner INTE har flyttat vecket och därför får en mer naturlig look, inte den traditionella looken om ni förstår vad jag menar. Kan inte hitta info någonstans så jag chansar att fråga här!

Sortera efter

TVÅ PLASTPÅSAR profilbild

TVÅ PLASTPÅSAR

Kvinna ·

01 jul, 2025

Hej! Ursäkta okunskapen men vad menar man med att sänka bröstvecket?

0 Gilla

Space_Cat profilbild

Space_Cat

Kvinna ·

02 jul, 2025

Tänk dig att du lägger in ett implantat där den nedre kanten hamnar längre ner än ens egna bröstveck, vilket då gör att implantatet skapar ett nytt bröstveck under bröstet. Jag tror absolut att det är enklare att få resultatet att se naturligt ut om man kan behålla sitt egna bröstveck. Iallafall om man har en del egen vävnad. Men vet att det tyvärr inte är möjligt med mitt utgångsläge.

0 Gilla

TVÅ PLASTPÅSAR profilbild

TVÅ PLASTPÅSAR

Kvinna ·

02 jul, 2025

Tack för svar. Förstår. Själv har jag hängbröst så blotta tanken att lägga in något ännu längre ner är inte så lockande ;-)

0 Gilla

Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem