Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
MiniSmultron

MiniSmultron

Kvinna ·

Naturligast resultat i STOCKHOLM ??

Bröstförstoring

Hej tjejer.

Blir galen i kirurg-djungeln!

Har 70a, men ibland gapande kupor, ena bröstet är även lite större :(

Vill ju verkligen ha det naturligaste av allt! Vet att Victoriakliniken gör det, men det är så otroligt dyrt och med bilder på hemsidan att döma, vill jag helst ha lite skidbacke i profil (tycker de ser runda ut i profil, fint, men vill INTE ha det)..

Har ingen att prata med om det här o vet inte riktigt vad jag ska söka på. Får inte se bilder här än heller (är bara bronsmedlem)..

Alla tips o råd är jättevälkomna.

7

Sortera efter

Hella

Hella

Kvinna ·

Citadellkliniken är duktiga på runda implantat och på att få skidbacke trots att man har lite vävnad från början. 

Oj , nu ser jag att du skrev Stockholm och det gäller ju inte Citadell, som ligger i skåne. Men titta proforma är ju också duktiga och de ligger i Stockholm. 

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Jag har opat mig på proforma å kan verkligen rekommendera dom! Så hör med dom!:)
Gilla
Tösan

Tösan

Kvinna ·

Jag har nog personligen sett flest snygga naturliga resultat från Viktoriakliniken men håller med om att det är lite väl dyrt. Det finns fler kirurger som är duktiga på naturligt utseende på brösten. Michael Olenius på Proforma är en annan favorit om man tittar på naturliga resultat i Stockholm men de flesta kirurger som omnämns frekvent här på forumnet är duktiga tycker jag det verkar som.

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Tycker att du inte skall hänga upp dig på VART du skall göra din OP utan istället satsa på en klinik som du har förtroende för och litar på. Jag har valt att inte göra i Stockholm då jag helt enkelt inte fått bra intryck av klinikerna här. Jag åker hellre till Landskrona och Citadell. Känns säkrare och bättre så :) Helt klart värt resan.

Gilla
MiniSmultron

MiniSmultron

Kvinna ·

Tack så mycket för era svar :) har ännu inte varit på någon konsultation än. Doris12, du har absolut rätt. Pengar ska inte spela någon roll. Men de är inte "mitt ideal" i profil, enligt bilderna..
Gilla
Anonym användare

Anonym användare

MiniSmultron skrev:
Tack så mycket för era svar :) har ännu inte varit på någon konsultation än. Doris12, du har absolut rätt. Pengar ska inte spela någon roll. Men de är inte "mitt ideal" i profil, enligt bilderna..

Då skall du absolut göra det som känns rätt för dig :) Håll ut i några dagar till här på forumet, var aktiv och bli silvermedlem! Hjälper mycket när man får se "nakna bröst" :)

Gilla
MiniSmultron

MiniSmultron

Kvinna ·

Ja jag borde bli silvermedlem imorgon för då har det gått 16 dagar. Är det lite så att man kan se vem som gjort vissa bröst? :) att de är snarlika typ. Tack än en gång för svar!
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem