
Nathalie
Kvinna ·
Ni med Allergan hur mjuka är era bröst?
Jag har allergan natrelle plus coh 2. Mina är väldigt hårda. Nu är dom iofs Bara 3 veckor men hur mjuka och klämvänliga kan jag räkna med att dom blir?
Sortera efter

maja2
Kvinna ·

Nathalie
Kvinna ·

angie2
Kvinna ·
Vill inte skrämmas utan hoppas det blir bra men jag tycker alltid Allergan böst är hårda, däremot är det alldeles för tidigt för att säga något men Mentor som jag känt på är alltid mer naturliga än Allergan jag känt på. Hur kan dom inte ha dom inne liksom? Låter ganska sjukt fakiskt

Anonym användare

angie2
Kvinna ·
Många av de jag känner med Allergan har tyvärr fått kapselbildning, verkar vanligare att få det än med Mentor. Tycker faktiskt det är väldigt konstigt att man inte har inne dom implantaten ni kommit överrens om... Hoppas det blir hur bra som helst iaf och att du blir nöjd samt att du slipper komplikatioer :)

Nathalie
Kvinna ·

maja2
Kvinna ·
Det finns ju olika fasthetsgrader på allergan också. Natrelle plus vet jag inte så mycket om, men responsive är mjukast och softtouch fastare

Nathalie
Kvinna ·

bombs_away
Kvinna ·
Jag har allergan, snart åtta veckor, och tycker också dom är ganska hårda. Inte stenhårda direkt, går ju att klämma lite å så men jag hoppas verkligen att dom mjuknar! Nu i efterhand funderar jag dock på om det hade varit bättre med mentor =/ Men på Patrik verkade det som om mentor lättare kunde orsaka rippling och inte håller formen lika länge. Men men. Annars är jag väldigt nöjd med form och storlek men ett par mjuka bröst vore trevligare!

Nathalie
Kvinna ·

Anonym användare
Natrelle inspira är en produktserie. Truform 1 = responsive, truform 2 = soft touch
Jag har haft både soft touch och responsive, soft touch blev väldigt hårda. Av alla implantat jag haft är det dom jag gillade minst.
Responsive var klämvänliga, snäppet fastare än mentor coh 1

Nathalie
Kvinna ·

angie2
Kvinna ·

Anonym användare

Anonym användare

Nathalie
Kvinna ·

Fyrtornet
Kvinna ·

Nathalie
Kvinna ·

Maggan18460
Kvinna ·
Så osäker om jag skall välja Allergan eller Mentor: Puffar för fler erfarenheter!

Smulans81
Kvinna ·
softouch är väldigt hårda, blev det på mig iaf