Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
Sunpeace

Sunpeace

Kvinna ·

Ni med-eller ska ha 350cc bakom!

Bröstförstoring

Nu har jag äntligen betalat mina 37000 kr, det känns overkligt att det snart är min tur att göra det som många av er redan gjort, sjukt taggad!! :D Nåväl.. Ni som har lagt in 350cc, har ni lust att lämna en liten kommentar om er vikt och längd, bakom/framför för jag har fortfarande inte bestämt mig för 350 eller 375. Lite beslutsångest över några matskedar, haha! Som de flesta här ;). Ristestet känns lagom med 3,5dl, liiite väl mycket men det kanske bara känns större i ris än när dom väl kommer in i kroppen. Är 170cm och 62kg, vad tror ni blir bra på mig? Kram på er!

6

Sortera efter

Anonym användare

Anonym användare

Jag lade in 380 cc, är 173 cm lång och väger 59 kg. Jag är jättenöjd med storleken. Hade tänkt mig 345 men ändrade mig på op-dagen vilket jag inte ångrar. Ska lägga upp några bilder..

Gilla
NaeNae

NaeNae

Kvinna ·

Jag är 170 cm lång, väger 54 kilo och la in 350cc bakom muskeln. Idag är de nästan en månad gamla, och jag måste vara en av de få som tycker mina är för stora. Vill INTE att de ska växa mer nu, mina både ser och känns så mycket större ut än efter en vecka (då tyckte jag de var perfekt storlek). Jag hoppas att jag bara är ovan (var nästan helt platt innan), men blir de större än såhär så kommer jag förmodligen byta till mindre implantat. Min kropp verkar inte heller ha svalt nånting av storleken, som dom säger att bakom muskeln-placering vanligtvis gör.

Gilla
Sunpeace

Sunpeace

Kvinna ·

Tack för era svar :) Naenae du har ju helt perfekt storlek! Väldigt naturligt resultat. Riktigt snyggt!!
Gilla
Eva82

Eva82

Kvinna ·

Jag tyckte också att mina 350/325 cc blev för stora. Jag har bytt till 235 g. Började med liten 75B/stor 75A (fel underband), har nu 70D/E el 65E/F. 

Gilla
Anonym användare

Anonym användare

Jag är 164 cm och väger 55 kilo. Lade in 345cc bakom och är supernöjd. Storleken passar bra och är precis lagom :)

Gilla
NaeNae

NaeNae

Kvinna ·

Sunpeace skrev:
Tack för era svar :) Naenae du har ju helt perfekt storlek! Väldigt naturligt resultat. Riktigt snyggt!!

Tack snälla du :) I sportbh känns de bra, provade bh för första gången igår, fick en smärre chock när jag såg hur mkt större brösten såg ut även med en bh utan pushup. Förhoppningsvis vänjer jag mig snart!

Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem