Nu är Fråga Kirurgen-sektionen live! Välkommen med frågor!
undefined profilbild

Anonym användare

05 maj, 2020

Ni med Motiva Corse

Bröstförstoring

för 3 månader sedan bytte jag ut mina implantat från mentor 400cc till mentor hp 650cc men det blev inte så stor skillnad som jag förväntade mig. Så om ja ska lägga mer så rekommenderade min kirurg Motiva Corse uhp 825cc då mentor blir för breda för mig. Ni som har Motiva Corse är ni nöjda och hur känns dom?

2

Sortera efter

Tess

Kvinna ·

05 maj, 2020

Hej! Jag har just bytt från 425 mentor till 725 Motiva. Just nu är de bara 5 dagar gamla så än är de spända och svullna. Men tror jag kommer bli nöjd med dem, fasta och håller formen ;)
Gilla

Syltan

Kvinna ·

05 maj, 2020

Jag tror definitivt du ska ge det minst ett år innan du funderar på en ny operation. För det första så tar det lång tid innan slutresultatet infinner sig, och för det andra så är varje operation, och speciellt förstoring, förenat med stora risker.
Gilla
Community

Är du redo att påbörja din resa?

Bli medlem