
Anonym användare
12 maj, 2013
Ni som BARA använt vanlig kirurgtejp!?
Ni som BARA använt vanlig kirurgtejp, hur ser era ärr ut?
Mina ärr är jättesmala och fina, men röda fortfarande (men det har bara gått typ 1½ månad). Jag har funderingar på att köpa silikontejp, men jag har läst om tjejer som fått samma resultat, dvs att ärren bleknar, med kirurgtejp... så jag undrar om det är bortkastade pengar?
Sortera efter

Taxörat
Kvinna ·
12 maj, 2013
Jag har bara använt vanlig tejp. Mina ärr är nu släta och fina och inte röda längre. Det ena ärret var lite knöligt och fult ett tag, men nu är de helt ok. Det är två månader sen op.
Gilla

Salt26
Kvinna ·
12 maj, 2013
Jag har bara använt kirurgtejp och det har snart gått 6 månader (en vecka till) så jag ska snart sluta med tejpandet!
Jag tycker att mina är tunna och släta och relativt bleka och jag tror inte att jag kommer använda mepiform ( tror det heter så).
Gilla

Anonym användare
12 maj, 2013
Jag vill ju gärna att ärret ska bli helt ljust... så att det inte syns så väl. Alla ärr som jag har på kroppen har blivit ljusa, även bristningar, så jag undrar om det egentligen bara är en fråga om tid?
Gilla

Zafir78
Kvinna ·
12 maj, 2013
De jag känner som gjort bröstop har använt vanlig kirurg tejp och deras ärr är i stort sett osynliga!
Gilla