
Eveliten
Kvinna ·
08 aug, 2013
Ni som fått bristningar efter graviditeten
Ni som fått bristningar efter en graviditet, fick ni flera vid en bröstförstoring? Blev dem värre? Dvs rödare å bredare, djupare? Jag fick havandeskapsförgiftning å svullnade upp utav bara hel***** vilket resulterade i att jag fick bristningar över hela kroppen. Nu funderar jag mkt över om jag kommer få ännu värre bristningar vid en bröstförstoring? jag tänker som så att huden redan är sträckt, tänker jag helt galet då?
Sortera efter

Opticruise
Kvinna ·
08 aug, 2013
Jag har lite bristningar på brösten efter 2 graviditeter och 2 påsar till bröst...Upplevde att de blev finare och syns mindre när huden blev utsträckt igen iom förstoringen 👍
Gilla

lillaMia
Kvinna ·
08 aug, 2013
Har lite bristningar från ettan på båda höfter och en rand fram vid naveln från nummer två. Fick ytterst små bristningar vid brösten första graviditeten som ljusnat och knappt syns längre. Var näst intill platt innan op och lade in 500cc har dock som tur är inte fått några fler bristningar. Kanske beror på att jag har bakom då brösten tar ca 3-6månader på sig att komma till rätta så huden hinner vänja sig?! vad vet jag :) har inte smort med något vare sig under graviditeter eller före/efter operation.
Gilla

Eveliten
Kvinna ·
08 aug, 2013
Tack för svar :) de känns bättre faktiskt :)
Gilla